KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jak zawodnicy z Rybnika radzą sobie na torze w Krośnie?

Żużlowcy ŻKS ROW Rybnik szykują się na ligowy wyjazd do Krosna. Tylko część zawodników z Górnego Śląska nie miała jeszcze okazji do zaprezentowania się na torze przy Legionów 6.
Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk

Drużyna z Rybnika na Podkarpacie wybierze się po raz 10. w historii. W zmaganiach ze Ślązakami, Wilkom ciężko było wykorzystać atut własnego toru. Goście przy Legionów zwyciężyli aż 7 razy. Warto wspomnieć, iż były to wysokie triumfy. Miejscowym zaledwie dwa razy udało się z honorem pożegnać gości.

Po raz ostatni, zespoły spotkały się w Krośnie 3 czerwca minionego roku. Wówczas mecz zakończył się wygraną gości 54:36. W składzie przyjezdnych wystąpił dobrze znany w Krośnie Roman Chromik. Zawodnik ten wywalczył 5 oczek. Kilka lat wcześniej, bo w sezonie 2009 bronił barw krośnieńskiego klubu. Żużlowiec na tym owalu radził sobie całkiem nieźle. Nie da się więc ukryć, że zna tor i może być cennym wzmocnieniem dla rybniczan już w niedzielę.

Na torze niedzielnych gospodarzy, okazję do startów miał także Michał Mitko, będąc kluczowym zawodnikiem Kolejarza Opole. Zawodnik w ciągu ostatnich trzech lat, czterokrotnie ścigał się na torze w Krośnie, zdobywając wiele cennych punktów. Razem z Romanem Chromikiem stanowią zgraną i silną parę krajowych seniorów.

Najskuteczniejszym do tej pory zawodnikiem rybniczan jest młodziutki Rosjanin, Ilja Czałow. Na swoim owalu zanotował już dwa okrągłe komplety punktów. Zawodnik Krosno odwiedził w 2011 roku, startując w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Wówczas 16-letni zawodnik nie awansował do finału zmagań, jednak zdobył 8 oczek.

Wiadomo już, że w roli drugiego juniora nie wystąpi Mike Trzensiok. Jego miejsce zajmie wypożyczony na zasadzie gościa Marcin Bubel. Młodzieżowiec ten również miał już okazję do ścigania na torze niedzielnego rywala w minionym sezonie, także w charakterze gościa, broniącego barwy klubu z Górnego Śląska.

Spoglądając na awizowany skład rybniczan, tylko trójka zawodników nie miała jeszcze okazji startować w Kroście. Jak wiadomo, krośnieński owal jest niezwykle specyficzny, długi i wymagający. Ciężko stwierdzić, czy młodzi Kacper Woryna i Wiktor Kułakow zaprezentują się z dobrej strony.

Z całą pewnością kibiców ciekawi postawa Lewisa Bridgera. Fani wierzą w umiejętności i doświadczenie Anglika, który zadebiutuje przy Legionów 6. Dla przyjezdnych niedzielne spotkanie jest niezwykle ważne. Bowiem brylują oni u szczytu klasyfikacji generalnej. Czy świadomość dobrej postawy w Krośnie popchnie ich po kolejną wygraną?

Czy rybniczanie tradycyjnie zwyciężą w Krośnie? Czy rybniczanie tradycyjnie zwyciężą w Krośnie?


Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×