Jarosław Hampel: Praga to dla mnie szczęśliwe miejsce

Jarosław Hampel z dorobkiem 38 punktów zajmuje 3. miejsce w przejściowej klasyfikacji cyklu GP. Okazję na powiększenie dorobku "Mały" będzie miał 18 maja, kiedy to odbędzie się turniej w Pradze.

Dawid Borek
Dawid Borek

- Oczywiście w Pradze postaram się pojechać jak najlepiej. To dla mnie dość szczęśliwe miejsce i chcę wykorzystać swoją szansę na zwycięstwo - powiedział Jarosław Hampel.

Podczas ostatniego turnieju Grand Prix, "Mały" zdobył 15 punktów, a w całych zawodach zajął 4. miejsce. - W Goeteborgu zdobyłem sporo punktów, co bardzo mnie zadowoliło, gdyż turniej był bardzo trudny. Oczywiście finał nie poszedł po mojej myśli i nie wiem do końca dlaczego. Nie miałem dobrego startu, a na trasie nie byłem tak szybki jak wcześniej. Finał był bardzo mocny, jechało w nim kilku dobrych zawodników. Wykonałem dobrą robotę prawie do samego końca, ale oczywiście chciałbym więcej - dodał Polak.

Po trzech turniejach zawodnik Stelmet Falubazu zajmuje 3. miejsce w przejściowej klasyfikacji cyklu. - Bez podwójnych punktów w finale, klasyfikacja się spłaszcza. To będzie bardzo ciekawy rok, co widać po przejściowej klasyfikacji - zakończył Hampel.

źródło: speedwaygp.com