Victoria szuka wzmocnień

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po pierwszej w tym sezonie porażce na własnym torze, władze Victorii Piła rozpoczęły poszukiwanie nowych zawodników. Transfery nie będą jednak robione za wszelką cenę.

W piątek na treningu pilskiej drużyny pojawili się m.in. Daniel Pytel i Maciej Fajfer. Nie jest tajemnicą, że obaj ci zawodnicy są przymierzani do składu Victorii. - Oczywiście potwierdzam, że sprawdzaliśmy tych dwóch zawodników, ale nie możemy nic więcej powiedzieć, bo nie zapadły żadne decyzje. Daniel Pytel mógłby występować u nas jedynie jako gość, co zablokowałoby miejsce w składzie juniora - Łukasza Kaczmarka, który nie może zostać drugi raz w sezonie wypożyczony - powiedział prezes pilskiego klubu, Tomasz Soter.

Ostatnio wiele mówiło się o możliwości startów w Victorii Łukasza Jankowskiego. Temat wydaje się już jednak nieaktualny. - O ile z samym zawodnikiem pewnie bylibyśmy się w stanie dogadać, to niestety nie stać nas na spełnienie żądań jego klubu. Kwota za wypożyczenie jest dla każdego drugoligowego klubu zaporowa, a starty Łukasza jako gościa wiązałyby się z wypłatą amortyzacji za sprzęt, co w połączeniu z punktówką dałoby najwyższy kontrakt w drugiej lidze. Rozumiemy klub z Gorzowa, ponieważ zainwestowali sporo środków w swojego zawodnika i chcą je odzyskać, natomiast my przed sezonem ustaliliśmy sobie, że pewnego progu nie przekroczymy i musimy się tego trzymać. W innym przypadku sezon zakończymy z długami.

W związku z zaistniałą sytuacją sternik Victorii rozpoczął poszukiwania za granicą. Obecnie trwają rozmowy z minimum trzema żużlowcami. - [i]Prowadzimy rozmowy z obcokrajowcami i są one w różnych fazach. Nie powiem, że w poniedziałek przedstawimy nazwisko jednego zawodnika, bo być bo może będą to dwaj zawodnicy, a być może żaden. Musimy działać tak jak od początku roku, czyli rozsądnie.

Prezes Victorii rozgląda się za nowymi zawodnikami
Prezes Victorii rozgląda się za nowymi zawodnikami

[/i]

Źródło artykułu: