Żużlowy maj w RPA: Monarchs lepsi od Wild Bunch

W maju w Republice Południowej Afryki dwukrotnie zawarczały motocykle żużlowe. Na torze w Rustenburgu rozegrano zawody pokazowe, natomiast następnego dnia w Walkerville rywalizowano drużynowo.

25 maja w Rustenburgu odbyły się pokazowe zawody. Oprócz wyścigów żużlowców ścigano się również wśród sidecarów. Najlepszym zawodnikiem mini turnieju okazał się Lyle Kotze, który wywalczył dziesięć punktów w czterech startach. Drugie miejsce zajął Gio Nunes, który zgromadził na swoim koncie taką samą zdobycz jak Hansie Kleynhans. Ostatnia czwarta lokata przypadła dla Petera Bucka, który nie wywalczył nawet jednego oczka. Następnego dnia, tym razem na torze w Walkerville, odbyła się rywalizacja drużynowa. Tutaj triumfowali reprezentanci Monarchs, którzy pokonali drużynę Wild Bunch w stosunku 32:25. Najlepiej punktującymi okazali się Gio Nunes i Derrick Hilliar, obaj zdobyli dla swoich drużyn po osiem punktów. Wyniki: Wild Bunch - 25 pkt. Peter Buck - 3+1 (2,1,0) Gio Nunes - 8 (3,2,3) Hamish Harvey - 0 (u,ns,ns) Brandon Devine - 4 (3,0,1) Lyle Kotze - 7+1 (2,2,3) Shawn Nell - 1 (-,1,-) Monarchs - 32 pkt. Hansie Kleyhans - 3 (1,1,1) Grant Frank - 6+3 (2,2,2) Bobby Devine - 7 (1,3,3) Damien - 5 (0,3,2) Derrick Hilliar - 8 (3,3,2) Następne zawody w Republice Południowej Afryki odbędą się 30 czerwca.