W czwartek PSŻ podpisał list intencyjny z dwoma innymi klubami: ProLans 4X Poznań (kolarstwo grawitacyjne) i Patrioci Poznań (futbol amerykański). Trzy podmioty chcą wspólnie zgłosić projekt rewitalizacji obiektu w Lasku Golęcińskim "Sportowy Golaj"do akcji "Poznański Budżet Obywatelski 2014", w którym mieszkańcy miasta w powszechnym głosowaniu zdecydują na co wydać 10 mln zł.
Projekt "Sportowy Golaj" przewiduje m.in.:
- demontaż części ławek i instalację w ich miejscu 3 tys. plastikowych siedzisk (pozostała część trybun zostanie zamknięta dla publiczności),
- skrócenie toru żużlowego,
- wymianę bandy wokół toru,
- budowę boiska do futbolu amerykańskiego ze sztuczną trawą, który spełniałby wszystkie wymagania przepisów tej dyscypliny sportu,
- budowę kompleksowego toru do uprawiania różnych odmian kolarstwa grawitacyjnego (np. Four Cross i olimpijskiej dyscypliny BMX Racing),
- remont szatni.
Plan przewiduje także, że w dalszym ciągu na Golęcinie swoje miejsce będą mieli lekkoatleci oraz tenisiści.
- Nie znamy jeszcze ostatecznej wartości projektu, ale nie będzie ona większa niż 3 mln zł – wyjaśnił Arkadiusz Ładziński, szef PSŻ-u.
Czy propozycja trzech stowarzyszeń ma szansę na akceptację i poparcie mieszkańców? – Na to liczymy, bowiem naszą petycję w sprawie żużla na Golęcinie podpisało niemal 4,5 tys. osób, a z badań przeprowadzonych przez Agencję Badania Rynku i Opinii Who and Why wynika, że 90 proc. mieszkańców chce powrotu ligowego żużla na stadion TS Olimpia – przekonuje Ładziński. Trzy stowarzyszenia będą chciały przekonać mieszkańców do swojego projektu poprzez akcje marketingowe i udział w różnych eventach.
Projekty do "Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014" można zgłaszać do 7 lipca. W sierpniu władze miasta ogłoszę listę pomysłów, na które mieszkańcy będą mogli głosować w głosowaniu powszechnym w dniach 18-29 września. Zwycięskie projekty zostaną przez Prezydenta Miasta wpisane do projektu budżetu na 2014 rok.
W ubiegłym roku uznanie mieszkańców uzyskały projekty: rozbudowy jednego z hospicjów, budowy trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Warty, budowy ośrodka krótkiego pobytu dla osób niepełnosprawnych, budowy ścieżki rowerowej i rodzinnego placu zabaw. Zwycięski projekt uzyskał 7,5 tys. głosów (39 proc.), ostatni przyjęty do realizacji 4,1 tys. (21 proc.).