Zwycięstwo gospodarzy - relacja z 3. rundy Ligi Juniorów w Zielonej Górze

Młodzieżowcy Stelmet Falubazu wygrali 3. rundę Ligi Juniorów w Zielonej Górze. Drugie miejsce zajęła drużyna Betard Sparty Wrocław, a najniższym stopniu podium uplasował się zespół Dospel Włókniarza.

Dawid Borek
Dawid Borek

Kilka godzin przed wtorkowymi zawodami w Zielonej Górze przez miasto przeszła burza. Tor przy ulicy Wrocławskiej 69 był na to przygotowany i turniej 3. rundy Ligi Juniorów został bez problemów rozegrany.

Podczas pojedynków młodych żużlowców nie brakowało mijanek. Nie obyło się też niestety bez upadków, lecz na całe szczęście dla zawodników, kończyły się one bez poważniejszych konsekwencji. Najgroźniej wyglądał upadek Rafała Malczewskiego w 10. biegu. Wychowanek Lwów na wyjściu z drugiego łuku nie opanował motocykla i wylądował na torze. "Komar" wstał o własnych siłach, lecz nie pojawił w kolejnym wyścigu.

Na torze najszybsi byli juniorzy gospodarzy - w zespole pod wodzą Rafała Dobruckiego świetny występ zanotował Adam Strzelec. "Joker" reprezentuje barwy zielonogórskiego klubu w rozgrywkach młodzieżowych, natomiast w spotkaniach ligowych zdobywa punkty dla Dospel Włókniarza. Udany występ w ekipie Stelmet Falubazu zanotował także Kamil Adamczewski. Nieco słabiej zaprezentował się najmłodszy z zespołu Alex Zgardziński.

Należy także pochwalić młodzieżowców z Wrocławia. Patryk Dolny uzbierał 10 punktów, z kolei Patryk Malitowski dołożył 8 "oczek". Warto wspomnieć, że w niedzielę zawodnicy ci znów pojawią się w Zielonej Górze. Tym razem wystąpią w meczu ligowym.

Najlepszym żużlowcem podczas wtorkowego turnieju był Łukasz Sówka. Zawodnik PGE Marmy Rzeszów czterokrotnie pojawił się na torze i tylko raz musiał uznać wyższość swojego rywala. 20-latek nie miał jednak wystarczającego wsparcia od kolegów z drużyny i ostatecznie Żurawie zakończyły zmagania na ostatnim miejscu.