Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Historia Brązowego Kasku

W piątek odbędzie się w Gdańsku finał Brązowego Kasku Jak na razie w finałach tych zawodów wystąpili reprezentanci 25 klubów, a żużlowcom z 18 miast udawało się zdobywać medale w tych rozgrywkach. Przedstawiamy wyniki wszystkich finałów, oraz klasyfikacje drużynowe.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Jak na razie tylko zawodnikom z Rybnika udało się wygrać aż pięciokrotnie Brązowy Kask. W czołówce plasują się też przedstawiciele Stali Gorzów, Unii Leszno i Polonii Piła. Poniżej przedstawiamy klasyfikację medalową.

Klasyfikacja
1. Rybnik 5 2 2
2. Gorzów Wielkopolski 4 5 3
3. Leszno 3 4 3
4. Piła 3 2 2
5. Tarnów 3 0 1
6. Bydgoszcz 2 5 4
7. Toruń 2 2 2
8. Gdańsk 2 1 2
9. Częstochowa 2 0 2
10. Zielona Góra 1 2 5
11. Wrocław 1 2 1
12. Opole 1 1 1
13. Lublin 1 1 0
14. Krosno 1 0 1
15. Gniezno 0 2 1
16. Rzeszów 0 1 0
16. Świętochłowice 0 1 0
18. Grudziądz 0 0 1

Jak na razie w finałach Brązowego Kasku wystąpili zawodnicy z 25 klubów. Najwięcej, bo aż 47 razy swoich przedstawicieli w finałach ma klub z Zielonej Góry. Tuż za nim plasują się drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego i Torunia. Wśród miast, które nie mają aktualnie drużyny żużlowej przewodzą Lublinianie (18 występów), przed Pilanami (16 występów) i Świętochłowiczanami (8 występów). Poniżej prezentujemy pełną klasyfikację.

Klasyfikacja
1. Zielona Góra 47
2. Gorzów Wielkopolski 42
3. Toruń 41
4. Leszno 39
5. Bydgoszcz 37
6. Gdańsk 32
6. Tarnów 32
8. Rybnik 30
9. Gniezno 26
10. Wrocław 25
11. Opole 23
12. Ostrów Wielkopolski 21
13. Częstochowa 20
14. Lublin 18
14. Rzeszów 18
16. Piła 16
17. Grudziądz 13
18. Świętochłowice 8
19. Łódź 7
20. Rawicz 6
20. Krosno 6
22. Poznań 2
23. Warszawa 1
23. Kraków 1
23. Machowa 1

Najwięcej, bo aż trzy razy Brązowy Kask wygrywał Rafał Okoniewski (dwukrotnie w barwach Polonii Piła i raz w barwach Stali Gorzów). Po dwa razy ta sztuka udała się Mieczysławowi Kmieciakowi z ROW-u Rybnik i Piotrowi Świstowi ze Stali Gorzów. Najwięcej, bo aż pięć razy w finale Brązowego Kasku wystąpił Mirosław Berliński z Wybrzeża Gdańsk.

1976 - Łódź
1. Alfred Siekierka (Opole) 12+3
2. Andrzej Huszcza (Zielona Góra) 12+2
3. Marian Witelus (Opole) 11+3
4. Zdzisław Żerdziński (Łódź) 11+2
5. Andrzej Marynowski (Gdańsk) 10
6. Marek Towalski (Gorzów Wielkopolski) 10
7. Jan Moskowicz (Toruń) 9
8. Paweł Bukiej (Bydgoszcz) 9
9. Jan Puk (Gniezno) 8
10. Ryszard Witwicki (Łóź) 8
11. Andrzej Maroszek (Bydgoszcz) 6
12. Herbert Czura (Opole) 4
13. Krzysztof Kwiatkowski (Toruń) 3
14. Andrzej Fisiak (Łódź) 3

1977 - Gdańsk
1. Mieczysław Kmieciak (Rybnik) 15
2. Marek Towalski (Gorzów Wielkopolski) 14
3. Krzysztof Kwiatkowski (Toruń) 12
4. Mirosław Berliński (Gdańsk) 9
5. Edward Gawełczyk (Tarnów) 9
6. Krzysztof Fede (Gdańsk) 9
7. Henryk Olszak (Zielona Góra) 8
8. Janusz Kołacki (Gdańsk) 7
9. Stanisław Gała (Gniezno) 7
10. Wojciech Żabiałowicz (Toruń) 6
11. Marek Mierkiewicz (Gniezno) 5
12. Paweł Sawicz (Gorzów Wielkopolski) 3
13. Andrzej Surowiec (Rzeszów) 3
14. Marek Makowski (Toruń) 2
15. Roman Gieroń (Rzeszów) 2
16. Krzysztof Rapczyński (Toruń) 2

1978 - Rybnik
1. Mieczysław Kmieciak (Rybnik) 14
2. Bronisław Klimowicz (Rybnik) 12
3. Andrzej Huszcza (Zielona Góra) 12
4. Ryszard Szymański (Rybnik) 12
5. Krzysztof Fede (Gdańsk) 9
6. Stanisław Kępowicz (Tarnów) 9
7. Mirosław Berliński (Gdańsk) 7
8. Jan Kołacki (Gdańsk) 7
9. Krzysztf Głowacki (Bydgoszcz) 7
10. Krzysztof Kwiatkowski (Toruń) 6
11. Andrzej Surowiec (Rzeszów) 6
12. Kazimierz Kajmowicz (Tarnów) 5
13. Krzysztof Nurzyński (Lublin) 5
14. Marek Kępa (Lublin) 4
15. Józef Kafel (Częstochowa) 3
16. Grzegorz Sterna (Leszno) 2

1979 - Częstochowa
1. Józef Kafel (Częstochowa) 13+3
2. Marek Kępa (Lublin) 13+2
3. Henryk Jasek (Wrocław) 13+1
4. Krzysztof Głowacki (Bydgoszcz) 13+d
5. Mirosław Berliński (Gdańsk) 10
6. Marek Kończykowski (Toruń) 7
7. Jarosław Glinka (Zielona Góra) 6
8. Jerzy Marcinkowski (Zielona Góra) 6
9. Bernard Dropała (Opole) 6
10. Jan Krzystyniak (Zielona Góra) 6
11. Antoni Skupień (Rybnik) 5
12. Stanisław Pogorzelski (Opole) 5
13. Jan Kołacki (Gdańsk) 4
14. Ryszard Szymański (Rybnik) 1
15. Krzysztof Okupski (Gorzów) 1
16. Tomasz Jurczyński (Częstochowa) 0

1980 - Opole
1. Marek Kępa (Lublin) 15
2. Herbert Karwat (Opole) 14
3. Mirosław Berliński (Gdańsk) 13
4. Jan Hertel (Opole) 10
5. Piotr Podrzycki (Gniezno) 10
6. Czesław Miastkowski (Toruń) 10
7. Marian Glucklich (Rybnik) 9
8. Zdzisław Rutecki (Grudziądz) 7
9. Jan Woźnicki (Toruń) 6
10. Andrzej Dyś (Lublin) 5
11. Karol Lis (Łódź) 5
12. Janusz Kołcacki (Gdańsk) 3
13. Grzegorz Dzikowski (Gdańsk) 3
14. Krzysztof Głowacki (Bydgoszcz) 3
15. Ryszard Szymański (Rybnik) 3
16. Józef Górski (Tarnów) 2
17. Stanisław Pogorzelski (Opole) 1
18. Joachim Zimoń (Opole) 0

1981 - Świętochłowice
1. Mirosław Berliński (Gdańsk) 14
2. Piotr Podrzycki (Gniezno) 12
3. Marek Bzdęga (Leszno) 11+3
4. Ryszard Szymański (Rybnik) 11+2
5. Maciej Jaworek (Zielona Góra) 11+1
6. Krzysztof Żelazko (Częstochowa) 10
7. Zenon Kasprzak (Leszno) 10
8. Henryk Piekarski (Wrocław) 7
9. Ryszard Gabrych (Bydgoszcz) 7
10. Krzysztof Sikora (Świętochłowice) 6
11. Maciej Fabiszak (Świętochłowice) 5
12. Krzysztof Kępiński (Ostrów Wielkopolski) 4
13. Krzysztof Banasiak (Świętochłowice) 3
14. Wojciech Pankowski (Gniezno) 3
15. Arkadiusz Tanaś (Tarnów) 3
16. Krystian Fros (świętochłowice) 3
17. Benedykt Bladowski (Gdańsk) 1

1982 - Brązowego Kasku nie rozegrano ze względów oszczędnościowych

1983 (Ostrów Wielkopolski)
1. Ryszard Franczyszyn (Gorzów Wielkopolski) 15
2. Krzysztof Bas (Świętochłowice) 13
3. Mirosław Daniszewski (Gorzów Wielkopolski) 12+3
4. Andrzej Sokołowski (Leszno) 12+2
5. Dariusz Brucheiser (Ostrów Wielkopolski) 9
6. Zbigniew Krakowski (Leszno) 8
7. Antoni Bielica (Świętochłowice) 7
8. Stefan Tietz (Toruń) 7
9. Dariusz Rachwalik (Częstochowa) 6
10. Krzysztof Fedeczko (Gdańsk) 6
11. Piotr Tomaszewski (Zielona Góra) 6
12. Piotr Łukasik (Lublin) 5
13. Andrzej Dudek (Zielona Góra) 5
14. Marian Kwidziński (Gdańsk) 3
15. Adam Motłoch (Częstochowa) 3
16. Piotr Mazurek (Lublin) 2
17. Arkadiusz Zielonko (Leszno) 0

1984 (Bydgoszcz)
1. Ryszard Dołomisiewicz (Bydgoszcz) 12+3+3
2. Mirosław Daniszewski (Gorzów Wielkopolski) (12+3+2
3. Dariusz Rachwalik (Częstochowa) 12+2+3+1
4. Stefan Tietz (Toruń) (12+2+2
5. Krzysztof Ziarnik (Bydgoszcz) 12+1+d
6. Piotr Glucklich (Bydgoszcz) 10
7. Zbigniew Krakowski (Leszno) 8
8. Piotr Mazurek (Lublin) 8
9. Cezary Owiżyc (Gorzów Wielkopolski) 7
10. Mariusz Strzelecki (Toruń) 6
11. Zbigniew Błażejczak (Zielona Góra) 5
12. Ryszard Jasinowski (Zielona Góra) 5
13. Piotr Maćkiewicz (Toruń) 5
14. Andrzej Puczyński (Częstochowa) 3
15. Roman Twardosz (Gniezno) 2
16. Krzysztof Wankowski (Gniezno) 1

1985 (dwa finały, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra
1. Zbigniew Błażejczak (Zielona Góra) 29
2. Ryszard Dołomisiewicz (Bydgoszcz) 25
3. Piotr Świst (Gorzów Wielkopolski) 22+3
4. Piotr Gluckluch (Bydgoszcz) 22+2
5. Cezary Owiżyc (Gorzów Wielkopolski) 22+w
6. Sławomir Dudek (Zielona Góra) 18
7. Marek Molka (Zielona Góra) 16
8. Andrzej Pietrzak (Bydgoszcz) 16
9. Mariusz Strzelecki (Toruń) 13
10. Marek Iwaniec (Tarnów) 9
11. Robert Mordal (Zielona Góra) 7
12. Sławomir Drabik (Częstochowa) 7
13. Andrzej Tanaś (Tarnów) 5
14. Andrzej Puczyński (Częstochowa) 5
15. Sławomir Gonciarz (Wrocław) 5
16. Artur Pyka (Opole) 3
17. Dariusz Michalak (Zielona Góra) 0

1986 (dwa finały, Gniezno i Leszno)
1. Piotr Świst (Gorzów Wielkopolski) 27
2. Jarosław Szymkowiak (Zielona Góra) 26
3. Sławomir Dudek (Zielona Góra) 25
4. Marek Molka (Zielona Góra) 24
5. Robert Mordal (Zielona Góra) 21
6. Krzysztof Kuczwalski (Toruń) 16
7. Grzegorz Smoliński (Gniezno) 15
8. Ryszard Jasinowski (Zielona Góra) 13
9. Andrzej Musiolik (Rybnik) 11
10. Dariusz Fliegert (Rybnik) 9
11. Jacek Gomólski (Gniezno) 9
12. Andrzej Tanaś (Tarnów) 7
13. Jarosław Kadraś (Świętochłowice) 7
14. Dariusz Michalak (Zielona Góra) 6
15. Sławomir Abakumow (Gdańsk) 5
16. Jarosław Olszewski (Gdańsk) 3
17. Artur Taraszka (Tarnów) 3
18. Waldemar Gaweł (Wrocław) 1

1987 (dwa finały, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra
1. Piotr Świst (Gorzów Wielkopolski) 29
2. Jarosław Olszewski (Gdańsk) 25
3. Sławomir Dude (Zielona Góra) 24
4. Waldemar Cieślewicz (Gniezno) 22
5. Dariusz Śledź (Lublin) 21
6. Jan Połubiński (Zielona Góra) 18
7. Jacek Gomólski (Gniezno) 16
8. Dariusz Fliegert (Rybnik) 16
9. Sławomir Abakumow (Gdańsk) 14
10. Romuald Janusz (Rzeszów) 13
11. Franciszek Banaszek (Ostrów Wielkopolski) 8
12. Andrzej Musiolik (Rybnik) 7
13. Dariusz Michalak (Zielona Góra) 7
14. Edward Świerc (Opole) 6
15. Dariusz Kasprzak (Leszno) 3
16. Bernard Jambor (Opole) 2
17. Andrzej Sikora (Rzeszów) 0
18. Piotr Pilarczyk (Gorzów Wielkopolski) 0

1988 (dwa finały, Toruń i Grudziądz)
1. Jarosław Olszewski (Gdańsk) 28
2. Jacek Woźniak (Bydgoszcz) 25
3. Krzysztof Kuczwalski (Toruń) 23
4. Jarosław Szymkowiak (Zielona Góra) 22
5. Tomasz Fajfer (Gniezno) 17
6. Dariusz Fliegert (Rybnik) 16
7. Dariusz Śledź (Lublin) 16
8. Piotr Paluch (Gorzów Wielkopolski) 13
9. Zbigniew Lech (Wrocław) 12
10. Marek Hućko (Gorzów Wielkopolski) 11
11. Jacek Rempała (Tarnów) 11
12. Tomasz Gollob (Bydgoszcz) 10
13. Dariusz Kasprzak (Leszno) 9
14. Jacek Kaniecki (Grudziądz) 9
15. Waldemar Gabor (Opole) 6
16. Franciszek Banaszak (Ostrów Wielkopolski) 4

1989 (dwa finały, Gniezno i Ostrów Wielkopolski)
1. Jacek Rempała (Tarnów) 26+3
2. Janusz Ślączka (Rzeszów) 26+2
3. Tomasz Gollob (Gdańsk) 24
4. Robert Sawina (Toruń) 23
5. Adam Łabędzki (Leszno) 17
6. Krzysztof Pogoda (Świętochłowice) 15
7. Marek Mróz (Opole) 13
8. Paweł Jąder (Leszno) 13
9. Tomasz Pawelec (Lublin) 11
10. Sławomir Chat (Opole) 10
11. Przemysław Brucheiser (Ostrów Wielkopolski) 10
12. Arkadiusz Matuszak (Ostrów Wielkopolski) 9
13. Krzysztof Ciepiela (Rzeszów) 5

1990 (Tarnów
1. Robert Kużdżał (Tarnów) 14
2. Adam Łabędzki (Leszno) 13
3. Jacek Rempała (Tarnów) 11+3
4. Mariusz Sielski (Bydgoszcz) 11+w
5. Tomasz Kornacki (Bydgoszcz) 11+w
6. Marek Hućko (Gorzów Wielkopolski) 10
7. Robert Sawina (Toruń) 9
8. Janusz Ślączka (Rzeszów) 7
9. Sławomir Rypień (Leszno) 6
10. Paweł Grycaj (Leszno) 6
11. Piotr Baron (Toruń) 5
12. Marek Mróz (Opole) 5
13. Tomasz Pawelec (Lublin) 5
14. Paweł Borowiecki (Grudziądz) 4
15. Leszek Sokołowski (Bydgoszcz) 3
16. Dariusz Hełmecki (Wrocław) 0
17. Paweł Jąder (Leszno) 0
18. Artur Leśniak (Krosno) 0

1991 (dwa finały, Gniezno i Leszno)
1. Adam Łabędzki (Leszno) 25
2. Waldemar Szuba (Wrocław) 22
3. Tomasz Kornacki (Bydgoszcz) 20+3
4. Grzegorz Rempała (Tarnów) 20+2
5. Sławomir Rypień (Leszno) 17
6. Robert Flis (Gorzów Wielkopolski) 15
7. Marek Dera (Gdańsk) 14
8. Mirosław Cierniak (Tarnów) 12
9. Krzysztof Zieliński (Wrocław) 11
10. TOmasz Kruk (Zielona Góra) 11
11. Tomasz Zieliński (Toruń) 6
12. Zenon Zakrzewski (Wrocław) 6
13. Piotr Baron (Grudziądz) 6
14. Robert Kempiński (Grudziądz) 3
15. Mariusz Szańczuk (Zielona Góra) 3
16. Robert Birski (Lublin) 1

1992 (Krosno)
1. Maciej Bargiel (Krosno) 15
2. Piotr Baron (Wrocław) 14
3. Ireneusz Kwieciński (Krosno) 13
4. Maciej Głód (Bydgoszcz) 11
5. Waldemar Szuba (Wrocław) 11
6. Mariusz Szańczuk (Zielona Góra) 10
7. Mariusz Niemczura (Tarnów) 9
8. Waldemar Walczak (Toruń) 9
9. Roman Raś (Krosno) 6
10. Grzegorz Mróz (Tarnów) 6
11. Jarosław Nowak (Machowa) 5
12. Piotr Markuszewski (Grudziądz) 4
13. Daniel Danielewski (Grudziądz) 3
14. Paweł Grygolec (Krosno) 3
15. Tomasz Kamiński (Bydgoszcz) 1
16. Roman Bonin (Bydgoszcz) 0

1993 (Tarnów)
1. Piotr Baron (Wrocław) 13+3
2. Tomasz Bajerski (Toruń) 13+2
3. Rafał Dobrucki (Piła) 13+1
4. Grzegorz Rempała (Tarnów) 10
5. Mariusz Łazarz (Kraków) 10
6. Tomasz Świątkiewicz (Toruń) 10
7. Robert Mikołajczak (Leszno) 10
8. Mariusz Staszewski (Gorzów Wielkopolski) 7
9. Waldemar Walczak (Toruń) 7
10. Piotr Rembas (Gorzów Wielkopolski) 6
11. Piotr Protasiewicz (Zielona Góra) 5
12. Grzegorz Mróz (Tarnów) 5
13. Paweł Grygolec (Krosno) 5
14. Piotr Kuźniak (Zielona Góra) 3
15. Adam Skórnicki (Leszno) 2
16. Ryszard Jasik (Wrocław) 1

1994 (Piła)
1. Waldemar Walczak (Toruń) 15
2. Rafał Dobrucki (Piła) 14
3. Robert Mikołajczak (Leszno) 12
4. Tomasz Bajerski (Toruń) 10
5. Tomasz Słowiński (Lublin) 9
6. Piotr Winiarz (Rzeszów) 8
7. Sebastian Ułamek (Częstochowa) 7
8. Paweł Łęcki (Ostrów Wielkopolski) 7
9. Piotr Rembas (Gorzów Wielkopolski) 6
10. Robert Wardzała (Tarnów) 6
11. Rafał Trojanowski (Rzeszów) 6
12. Mariusz Staszewski (Gorzów Wielkopolski) 6
13. Dominik Żebrowski (Gdańsk) 5
14. Rafał Osumek (Częstochowa) 4
15. Maciej Kuciapa (Rzeszów) 4
16. Tomasz Poprawski (Ostrów Wielkopolski) 1
17. Damian Baliński (Leszno) 0

1995 (Lublin)
1. Rafał Dobrucki (Piła) 15
2. Tomasz Poprawski (Bydgoszcz) 11+3
3. Grzegorz Walasek (Zielona Góra) 11+2
4. Robert Dados (Lublin) 11+d
5. Marceli Dubicki (Gdańsk) 10
6. Krzysztof Jabłoński (Gniezno) 9
7. Piotr Winiarz (Rzeszów) 9
8. Paweł Staszek (Lublin) 8
9. Rafał Trojanowski (Rzeszów) 7
10. Robert Kościecha (Toruń) 6
11. Rafał Kowalski (Piła) 6
12. Bartłomiej Bardecki (Wrocław) 5
13. Mariusz Węgrzyk (Rybnik) 4
14. Paweł Nizioł (Gorzów Wielkopolski) 3
15. Leszek Sikorski (Gniezno) 3
16. Andrzej Szymański (Leszno) 2

1996 (Bydgoszcz)
1. Damian Baliński (Leszno) 14+3
2. Marcin Ryczek (Bydgoszcz) 14+2
3. Mariusz Węgrzyk (Rybnik) 12
4. Tomasz Rempała (Tarnów) 10
5. Maciej Jąder (Leszno) 9
6. Andrzej Szymański (Leszno) 9
7. Wojciech Malak (Bydgoszcz) 8
8. Tomasz Cieślewicz (Gniezno) 7
9. Remigiusz Wronkowski (Toruń) 7
10. Grzegorz Kłopot (Zielona Góra) 7
11. Paweł Nizioł (Gorzów Wielkopolski) 6
12. Wiesław Ośkiewicz (Grudziądz) 5
13. Bartłomiej Bardecki (Wrocław) 4
14. Paweł Duszyński (Gniezno) 4
15. Krzysztof Kaczor (Tarnów) 2
16. Mariusz Lisiak (Gniezno) 1
17. Rafał Haj (Wrocław) 0

1997 (Piła)
1. Rafał Okoniewski (Piła) 15
2. Tomasz Cieślewicz (Gniezno) 14
3. Mariusz Franków (Piła) 13
4. Krzysztof Pecyna (Piła) 10
5. Krzysztof Cegielski (Gorzów Wielkopolski) 9
6. Bartłomiej Bardecki (Wrocław) 9
7. Rafał Haj (Wrocław) 7
8. Marcin Ryczek (Łódź) 7
9. Paweł Duszyński (Gniezno) 6
10. Dawid Cieślewicz (Gniezno) 6
11. Dariusz Patynek (Bydgoszcz) 6
12. Grzegorz Kłopot (Zielona Góra) 6
13. Wiesław Ośkiewicz (Grudziądz) 4
14. Tomasz Jędrzejak (Ostrów Wielkopolski) 4
15. Paweł Nizioł (Gorzów Wielkopolski) 3
16. Sebastian Smoter (Zielona Góra) 1

1998 (Ostrów Wielkopolski)
1. Rafał Okoniewski (Piła) 14
2. Krzysztof Cegielski (Gorzów Wielkopolski) 13
3. Paweł Duszyński (Gniezno) 10+3
4. Mariusz Węgrzyk (Wrocław) 10+2
5. Sebastian Smoter (Zielona Góra) 9
6. Tomasz Chrzanowski (Toruń) 9
7. Krzysztof Słaboń (Bydgoszcz) 9
8. Paweł Stormowski (Gdańsk) 8
9. Karol Malecha (Ostrów Wielkopolski) 6
10. Grzegorz Knapp (Grudziądz) 6
11. Andrzej Rybka (Rzeszów) 5
12. Sławomir Czarnik (Rzeszów) 5
13. Wojciech Węgrzyn (Rybnik) 4
14. Marciej Bornecki (Zielona Góra) 4
15. Mariusz Fierlej (Leszno) 3
16. Piotr Padowski (Rybnik) 2
17. Krzysztof Świder (Wrocław) 2
18. Krzysztof Mikuta (Tarnów) 0

1999 (Toruń)
1. Rafał Okoniewski (Gorzów Wielkopolski) 14
2. Tomasz Chrzanowski (Toruń) 13
3. Krzysztof Słaboń (Bydgoszcz) 12+3
4. Michał Robacki (Bydgoszcz) 12+2
5. Jarosław Hampel (Piła) 10
6. Krzysztof Mikuta (Tarnów) 10
7. Andrzej Zieja (Wrocław) 8
8. Tomasz Budzik (Tarnów) 8
9. Sebastian Smoter (Zielona Góra) 7
10. Krzysztof Świder (Opole) 7
11. Rafał Szombierski (Rybnik) 4
12. Adam Czechowicz (Opole) 4
13. Marcin Tomkowiak (Rawicz) 4
14. Łukasz Loman (Leszno) 3
15. Marcel Maliński (Częstochowa) 3
16. Przemysław Kłos (Toruń) 1
17. Marcin Łęc (Gdańsk) 0

2000 (Leszno)
1. Roman Chromik (Rybnik) 15
2. Krzysztof Słaboń (Bydgoszcz) 13
3. Sebastian Smoter (Zielona Góra) 12
4. Łukasz Pawlikowski (Toruń) 11
5. Łukasz Szmid (Rybnik) 10
6. Dawid Kujawa (Zielona Góra) 9
7. Marcin Jaguś (Toruń) 9
8. Artur Bogińczuk (Wrocław) 9
9. Zbigniew Czerwiński (Częstochowa) 7
10. Łukasz Jankowski (Leszno) 7
11. Przemysław Kłos (Toruń) 6
12. Michał Szczepaniak (Ostrów Wielkopolski) 4
13. Daniel Jeleniewski (Lublin) 3
14. Adam Czechowicz (Opole) 2
15. Tomasz Zywertowski (Łódź) 0
16. Marek Ochal (Warszawa) 1
17. Robert Umiński (Bydgoszcz) 1
18. Norbert Kościuch (Leszno) 0

2001 (Gorzów Wielkopolski)
1. Rafał Szombierski (Rybnik) 15
2. Robert Miśkowiak (Piła) 13
3. Zbigniew Czerwiński (Częstochowa) 12
4. Łukasz Jankowski (Leszno) 11
5. Krzysztof Kasprzak (Leszno) 11
6. Janusz Kołodziej (Tarnów) 9
7. Łukasz Romanek (Rybnik) 9
8. Marek Cieślewicz (Gdańsk) 9
9. Łukasz Stanisławski (Bydgoszcz) 7
10. Łukasz Loman (Rawicz) 5
11. Tomasz Gapiński (Piła) 5
12. Robert Umiński (Bydgoszcz) 3
13. Artur Bogińczuk (Wrocław) 3
14. Michał Szczepaniak (Ostrów Wielkopolski) 3
15. Piotr Świderski (Wrocław) 2
16. Dawid Bendzera (Tarnów) 2

2002 (Tarnów)
1. Robert Umiński (Bydgoszcz) 13
2. Norbert Kościuch (Leszno) 11
3. Krzysztof Kasprzak (Leszno) 10+3
4. Paweł Hlib (Gorzów Wielkopolski) 10+2
5. Piotr Świderski (Rawicz) 10+d
6. Marcin Rempała (Tarnów) 10+w
7. Mirosław Jabłoński (Gniezno) 9
8. Adrian Miedziński (Toruń) 9
9. Marek Cieślewicz (Gdańsk) 8
10. Robert Miśkowiak (Piła) 8
11. Daniel Jeleniewski (Lublin) 7
12. Michał Szczepaniak (Piła) 5
13. Dawid Paszko (Toruń) 3
14. Zbigniew Suchecki (Gorzów Wielkopolski) 2
15. Łukasz Nowak (Piła) 2
16. Jakub Śpiewanek (Gorzów Wielkopolski) 2

2003 (Toruń)
1. Janusz Kołodziej (Tarnów) 15
2. Krzysztof Kasprzak (Leszno) 14
3. Michał Rajkowski (Gorzów Wielkopolski) 12
4. Paweł Hlib (Gorzów Wielkopolski) 11
5. Krzysztof Buczkowski (Grudziądz) 10
6. Adrian Miedziński (Toruń) 7
7. Marcin Rempała (Tarnów) 7
8. Arkadiusz Kalwasiński (Toruń) 6
9. Zbigniew Suchecki (Zielona Góra) 6
10. Mirosław Jabłoński (Gniezno) 6
11. Jakub Śpiewanek (Gorzów Wielkopolski) 6
12. Dawid Stachyra (Lublin) 5
13. Krystian Klecha (Piła) 4
14. Sławomir Dąbrowski (Gorzów Wielkopolski) 3
15. Marcin Nowaczyk (Rawicz) 3
16. Marcin Sekula (Opole) 2
17. Norbert Kościuch (Leszno) 1
18. Adam Jaziewicz (Ostrów Wielkopolski) 0

2004 (Lublin)
1. Adrian Miedziński (Toruń) 13+3
2. Paweł Hlib (Gorzów Wielkopolski) 13+2
3. Krzysztof Buczkowski (Grudziądz) 13+w/u
4. Mateusz Szczepaniak (Częstochowa) 11
5. Paweł Miesiąc (Rzeszów) 9
6. Ronnie Jamroży (Opole) 9
7. Alan Marcinkowski (Zielona Góra) 7
8. Kamil Brzozowski (Gorzów Wielkopolski) 7
9. Oskar Wolsztyński (Piła) 1
10. Mariusz Pacholak (Gdańsk) 1
11. Grzegorz Czechowski (Bydgoszcz) 1
12. Mirosław Jabłoński (Gdańsk) 5
13. Sławomir Dąbrowski (Gorzów Wielkopolski) 4
14. Michał Ciura (Częstochowa) 4
15. Adrian Gomólski (Gniezno) 3
16. Marcin Liberski (Ostrów Wielkopolski) 2
17. Adrian Śmieja (Rybnik) 1
18. Karol Ząbik (Toruń) 0

2005 (Zielona Góra)
1. Patryk Pawlaszczyk (Rybnik) 14
2. Paweł Hlib (Gorzów Wielkopolski) 12
3. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) 11
4. Adrian Gomólski (Gniezno) 10
5. Sławomir Dąbrowski (Gdańsk) 10
6. Wojciech Druchniak (Rybnik) 8
7. Adam Kulczyński (Zielona Góra) 8
8. Krzysztof Buczkowski (Bydgoszcz) 7
9. Kamil Brzozowski (Gorzów Wielkopolski) 6
10. Alan Marcinkowski (Zielona Góra) 6
11. Grzegorz Zengota (Zielona Góra) 6
12. Marcin Liberski (Ostrów Wielkopolski) 6
13. Sebastian Brucheiser (Ostrów Wielkopolski) 5
14. Kamil Zieliński (Tarnów) 4
15. Bartosz Kwiatkowski (Ostrów Wielkopolski) 4
16. Marcin Leś (Rzeszów) 2
17. Maciej Piaszczyński (Ostrów Wielkopolski) 2
18. Michał Ciura (Częstochowa) 0

2006 (Opole)
1. Mateusz Szczepaniak (Częstochowa) 12+2+3+3
2. Mateusz Jurga (Leszno) 12+3+2
3. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) 12+2+2+1
4. Grzegorz Zengota (Zielona Góra) 12+3+0
5. Partyk Pawlaszczyk (Rybnik) 12+1+1
6. Adrian Gomólski (Gniezno) 10
7. Maciej Piaszczyński (Poznań) 9
8. Kamil Zieliński (Tarnów) 8
9. Marcin Liberski (Ostrów Wielkopolski) 7
10. Sebastian Brucheiser (Ostrów Wielkopolski) 7
11. Sławomir Musielak (Leszno) 6
12. Marcel Kajzer (Rawicz) 4
13. Rafał Klimek (Lublin) 4
14. Adrian Szewczykowski (Gorzów Wielkopolski) 3
15. Sławomir Dąbrowski (Gorzów Wielkopolski) 2
16. Sławomir Pyszny (Rybnik) 0

2007 (Gorzów Wielkopolski)
1. Adam Kajoch (Leszno) 14
2. Michał Mitko (Rybnik) 12+3
3. Patryk Pawlaszczyk (Rybnik) 12+2
4. Adrian Szewczykowski (Gorzów Wielkopolski) 11
5. Grzegorz Zengota (Zielona Góra) 9
6. Marcin Piekarski (Częstochowa) 8
7. Marcel Kajzer (Rawicz) 8
8. Dawid Lampart (Rzeszów) 8
9. Michał Łopaczewski (Łódź) 6
10. Emil Idziorek (Ostrów Wielkopolski) 6
11. Artur Mroczka (Grudziądz) 6
12. Bartosz Szymura (Opole) 5
13. Maciej Janowski (Wrocław) 5
14. Rafał Fleger (Rybnik) 4
15. Maciej Piaszczyński (Poznań) 2
16. Paweł Ratajszczak (Leszno) 2

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×