Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Drugie podejście Klaudii Szmaj do licencji

Wśród czterech adeptów zgłoszonych do egzaminu na licencję "Ż" w Opolu znalazła się Klaudia Szmaj. Dwóch reprezentantów będzie miał miejscowy Kolejarz.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Klaudia Szmaj do licencji podchodziła już w ubiegłym roku w Bydgoszczy, ale z powodu upadku nie zaliczyła części praktycznej. W czwartek otrzyma drugą szansę, tym razem na dobrze jej znanym torze w Opolu.

16-latka z podwrocławskiej Żórawiny od początku sezonu uczestniczyła w zajęciach szkółki Kolejarza i wiele wskazywało na to, że w jego barwach przystąpi do egzaminu. Wybrała jednak klub z Bąkowa, gdzie znajduje się minitor, na którym zbierała żużlowe szlify. Kuzynka Macieja Janowskiego może pójść w ślady Dunki Nanny Jorgensen czy Czeszki Michaeli Krupickovej, które w swoich krajach brały udział w oficjalnych zawodach.

Oprócz Klaudii Szmaj do czwartkowego egzaminu zgłosiło się trzech adeptów: Dawid Dróżdż i Michał Kordas z Kolejarza Opole oraz Damian Dąbrowski z Unii Tarnów. Niewykluczone, że do tego grona dołączą kolejni, ponieważ zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w dniu licencji.

O przeprowadzenie egzaminu zabiegali przede wszystkim opolanie, którzy potrzebują zawodników do rozpoczynających się Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Ich sytuację skomplikowały odnowiony uraz nadgarstka u Damiana Synowca oraz niedyspozycja Adriana Wojewody (przedstawił zwolnienie lekarskie). Jedynym juniorem pozostał więc Paweł Busz. Startujący w ligowym zespole Kolejarza Daniel Kaczmarek i Łukasz Lesiak w rozgrywkach młodzieżowych przywdziewają plastrony macierzystych zespołów z Leszna i Tarnowa.

Jeśli 18-letni Kordas i o rok młodszy Dróżdż zdobędą żużlowy certyfikat, prawdopodobnie już w poniedziałek zadebiutują w rundzie MDMP, która zostanie rozegrana w Opolu.

Klaudia Szmaj może zostać pierwszą kobietą z licencją Klaudia Szmaj może zostać pierwszą kobietą z licencją "Ż"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (68):
Zobacz więcej komentarzy (55)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×