Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Remis w statystykach. Kto będzie lepszy przy Wschodniej?

W najbliższą niedzielę zespół z Rybnika wybierze się na mecz ligowy do Opola. Patrząc przez pryzmat historii, rybniczanie na torze Kolejarza radzą sobie całkiem dobrze.
Malwina Pawlaszczyk
Malwina Pawlaszczyk

Historia spotkań obu ekip jest bardzo bogata i sięga lat siedemdziesiątych minionego stulecia. Statystyki mówiące o meczach rozegranych w Opolu nie przemawiają na korzyść żadnego z zespołów, jako że obie drużyny zanotowały tam równą liczbę zwycięstw.

Choć zespół z Rybnika obecnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli, tuż przed niedzielnym rywalem, nie może być pewny zwycięstwa. Warto wspomnieć, iż Kolejarz w tym sezonie nie odniósł jeszcze klęski na własnym owalu. Nie da się ukryć, że derby Śląska będą znakomitym widowiskiem, które może wpłynąć na układ tabeli.

Z całą pewnością dla fanów obu drużyn zaskoczeniem jest brak Michała Mitki w awizowanym składzie. Jeździec ten spędził ostatnie trzy lata w barwach Kolejarza i odnosił znakomite wyniki, a przy Wschodniej był czarnym koniem drużyny. Niestety obecny sezon nie jest powalający w jego wykonaniu. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z problemami sprzętowymi, co skutkuje w nieco gorszych rezultatach.

Miejsce Mitki zajął nowy nabytek rybnickiego klubu Vaclav Milik. Zawodnik rodem z Czech miał już okazję do startów na opolskim torze. Jego znakomity występ w finale DMEJ przekonał szkoleniowca Jana Grabowskiego, by dać mu szansę na debiut w barwach ŻKS ROW.

Zdecydowanym wzmocnieniem ekipy z Górnego Śląska powinien być Roman Chromik. 32-letni zawodnik wielokrotnie w swojej karierze ścigał się na torze niedzielnego rywala, zwykle z dobrym wynikiem. Trzy szanse do startów w Opolu miał broniący honoru juniora Kacper Woryna. Wówczas zdobył on 3, 8 i 5 oczek.

Zdecydowanym liderem rybniczan jest Ilja Czałow. Choć młodzieżowiec ten na torze w Rybniku spisuje się wybornie, nie miał on jeszcze okazji do startów przy ulicy Wschodniej. W podobnej sytuacji znajdują się awizowani Wiktor Kułakow i Lewis Bridger. Mimo iż będzie to pierwsza próba tych zawodników w Opolu, dla rybnickich kibiców to pierwsza linia, która nie powinna zawieść w walce o trzy punkty.

Od początku czerwca w Rybniku trwa przebudowa murawy piłkarskiej i toru żużlowego. W związku z tym, miejscowi żużlowcy musieli posiłkować się innymi żużlowymi obiektami, gdzie mogli potrenować. Jeźdźcom udało się także wyjechać na tor w Opolu. Ciężko jednak stwierdzić, czy to wystarczy do pokonania gospodarzy już w najbliższą niedzielę.

Lewis Bridger zanotuje debiut w Opolu Lewis Bridger zanotuje debiut w Opolu
Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

 • siber Zgłoś komentarz
  Po półtora miesięcznej przerwie do portalu SF powraca dziennikarka Malwina Pawlaszczyk, i od razu mamy znowu kilka nowych dziennikarskich zwrotów ,jak : "Patrząc przez " pryzmat historii
  Czytaj całość
  "" , lub " Warto wspomnieć , iż Kolejarz w tym sezonie nie odniósł jeszcze KLĘSKI na własnym owalu " , lub M. MITKO - " a przy Wschodniej był czarnym koniem drużyny" - a spędził tam trzy ostatnie sezony , dalej " ...żużlowcy musieli posiłkować się innymi żużlowymi obiektami""
  • beugor Zgłoś komentarz
   chyba że stefan pojedzie to wygra opole
   • beugor Zgłoś komentarz
    wiadomo że Rybnik No chyba nie Opole
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×