Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dopiero za 2-3 miesiące Chris Holder stanie na nogi

Z powodu kontuzji odniesionej w meczu Elite League tegoroczny sezon jest już stracony dla Chrisa Holdera. Australijczyk chciałby wrócić na motocykl w przyszłym roku.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

W spotkaniu Coventry Bees z Poole Pirates mistrz świata zanotował upadek w ostatnim wyścigu dnia i doznał urazu biodra, ramienia, miednicy oraz pięty. Musiał  przejść kilka zabiegów. - Operacje przebiegły pomyślnie. Pięta była całkiem zniszczona i lekarze nie mogli zobaczyć jak bardzo jest uszkodzona, dopóki jej nie zoperowali. Nastawili ją, ale teraz Chris nie może stanąć na nogi przez osiem - dwanaście tygodni, więc będzie to czas oczekiwania - powiedziała Sealy Middleton, partnerka żużlowca Unibaksu Toruń. - Lekarze mówili, że u każdego przebiega to inaczej, ale czeka go przynajmniej osiem tygodni siedzenia. Wkrótce rozpocznie współprace z fizjoterapeutą - dodała.

Australijczyk kilkanaście dni temu zapowiedział, że wróci na tor jeszcze silniejszy. - Jestem pewna, że wróci silniejszy. Chris to Australijczyk i jest zdeterminowany. Ból ustąpił dość znacznie. Oczywiście czuł dyskomfort i ból po tych operacjach. Teraz miał usuwane szwy z brzucha. Po operacji stawu biodrowego i miednicy ma szwy od pachwiny do miednicy - poinformowała Middleton.

Teraz zawodnika z Antypodów czeka długa rehabilitacja. Mistrz świata ma nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będzie mógł rywalizować na żużlowych torach. - Po kilku tygodniach będzie mógł stanąć na nogi ze stabilizatorem. Teraz staramy się, żeby dobrze jadł i rozpoczął pracę z fizjoterapeutą. Musi odbudować mięśnie, żeby mógł chodzić. Nie widzę tego, żeby mógł jeździć na motocyklu przez jakiś czas. To jest główny cel na przyszły rok, ale będzie musiał odbudować swoje mięśnie - przyznała partnerka mistrza świata.

Źródło: chrisholderracing.com

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
chrisholderracing.com
Komentarze (38)
Zobacz więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×