Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stanisław Burza kompletuje sprzęt na długi tor i szuka funduszy

Zawodnik Kolejarza Opole ma wystąpić z dziką kartą w mistrzostwach świata na długim torze w Rzeszowie. Będzie to jego pierwszy kontakt z tą odmianą żużla. Zaczął już przygotowania do startu.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

- Gdy dowiedziałem się o możliwości występu w mistrzostwach, długo się nie wahałem - tłumaczy Stanisław Burza. - To szansa do pokazania się w mediach, ponieważ będę jedynym Polakiem w stawce. Nigdy nie brałem udziału w takich zawodach, jednak tor w Rzeszowie jest mi dobrze znany. Rozmawiałem z panią Martą Półtorak i pozwoli mi potrenować przed turniejem. Koncentruję się na kompletowaniu sprzętu, który jest inny niż w klasycznym żużlu i posiada między innymi skrzynię biegów.

Pomocy żużlowcowi opolskiego Kolejarza udzieli jego kolega z drużyny - Marcin Sekula. - Startował już na długich torach i zaoferował wsparcie - wyjaśnia "Stanley". - Spotkam się z nim i liczę, że wytłumaczy mi, z czym to się je. Zamierzałem pożyczyć motocykl od Ukraińca Władimira Trofimowa, ale ma on w tym czasie zaplanowane starty. U Alesa Drymla zamówiłem opony. Nie zostało mi dużo czasu, lecz nadchodzące dwa tygodnie poświęcę na przygotowania, tak by wypaść w turnieju jak najlepiej. Nie zapominam oczywiście o obowiązkach ligowych, bo czeka nas ważny mecz w Krakowie. Okazji do jazdy jest jednak mało, dlatego zdecydowałem się na udział w mistrzostwach. To dla mnie nowe doświadczenie. 

Jak podkreśla Burza, start w imprezie wiąże się głównie z kosztami. - Dopiero zapoznaję się z obszernym regulaminem, ale nie liczyłbym na zyski - mówi. - Sprzęt pochłania niemałe pieniądze. Uruchomiłem kontakty, szukam sponsorów i mam nadzieję, że chętni się znajdą. Oferuję miejsce reklamowe na kevlarze oraz motocyklu. Myślę, że warto, bo oczy polskich kibiców i mediów będą w tym dniu zwrócone na mnie. Jeśli znajdzie się zainteresowany, to zapraszam do kontaktu drogą mailową przez adres burzaracing@wp.pl.

Nie wiadomo, czy Stanisław Burza będzie w przyszłości częściej występował na długim torze. - Nie wybiegam tak daleko - zaznacza. - Na razie skupiam się na turnieju w Rzeszowie. Muszę przekonać się, jak to wygląda w praktyce.

Mistrzostwa w longtracku odbędą się w Rzeszowie po raz pierwszy. Tamtejszy owal, liczący 395 metrów, mieści się w granicach wyznaczonych przez FIM (350-1300 m).

Stanisław Burza (z prawej) zamierza pożyczyć sprzęt od Marcina Sekuli Stanisław Burza (z prawej) zamierza pożyczyć sprzęt od Marcina Sekuli

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5):
 • andrzejmiko Zgłoś komentarz
  powodzenia Stasiu na tym "treningu".Nie pchaj sie bardzo do przodu .Zbieraj doświaczenie,to są stare asy długiego toru(ten może nie jest długi).Jeżeli ci sie powiedzie to może zobaczymy
  Czytaj całość
  sie w Vechta w Niemczech.Bardzo by mi było miło cię odwiedzić w parku maszyn.Bardzo nam brakuje Polaka na długim torze.Trochę byśmy kibiców nazbierali Fan z Niemiec.Powodzenia Stasiu!trzymamy kciuki
  • TheSpecialTwo Zgłoś komentarz
   kTO GO TAM POWALAL :p
   • Tong Po Zgłoś komentarz
    Staszek to fajny zawodnik, ale nie oszukujmy się, jego występ w Rzeszowie to będzie typowo treningowy występ. Zero doświadczenia na longtracku, zero sprzętu (pojedzie na pożyczonym od
    Czytaj całość
    amatorsko startującego w tej dyscyplinie Sekuli), to co on może zdziałać w turnieju rangi Grand Prix? Trochę szkoda, że tak to wyszło. Myślałem, że PZM bardziej się postara i odpowiednio wcześniej namówi jakiegoś zawodnika i pomoże mu się przygotować do tego turnieju. No ale powodzenia Stanley!
    • zks tauronek Zgłoś komentarz
     skoro będzie burza to zawody się pewnie nie odbędą ..
     • jedrzej Zgłoś komentarz
      Orzeł pamięta,Stasiu Burza Stasiu!!!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×