KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Faworyci nie zawiedli. Bartosz Zmarzlik wygrał w Łodzi - relacja z eliminacji MIMP

Zgodnie z oczekiwaniami, eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi zakończyły się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika. Awans do finału wywalczyło jeszcze 4. zawodników i rezerwowy.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Z powodu kontuzji w czwartek nie wystartowali Emil Pulczyński i Rafał Konopka. Ich miejsce zajęli Michał Piosicki oraz Łukasz Kaczmarek. Do Łodzi nie dojechał natomiast Karol Szychowski, który miał zastąpić dochodzącego do siebie po urazie wychowanka bydgoskiej Polonii Karola Jóźwika.

Zawody na torze w Łodzi rozpoczęły się punktualnie. Pominięto prezentację, jednak minutą ciszy uczczono pamięć wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy pierwszego wyścigu na torze zameldowali się około godziny 17:05.

Niestety już inaugurująca te zmagania gonitwa pokazała, że kibice będą musieli uzbroić się w anielską cierpliwość. Podczas trzeciego okrążenia na tor upadł Michał Piosicki. Niestety wychowanek leszczyńskiej Unii musiał opuścić łódzki stadion. Niespełna 17-letni żużlowiec trafił do szpitala na kompleksowe badania z podejrzeniem złamania bądź pęknięcia kości śródręcza prawej ręki. Z powodu braku odpowiedniej liczby karetek, w zawodach nastąpiła przerwa.

W powtórce biegu pierwszego upadł jeszcze Kamil Pulczyński. W wyścigu następnym bliżej z nawierzchnią łódzkiego owalu zapoznał się natomiast Mateusz Rujner. W efekcie pierwsza seria startów zakończyła się parę minut po godzinie 18.

W turnieju nie doszło do większych niespodzianek. Faworyci spełnili oczekiwania. W odsłonie numer 6 spotkali się Krystian Pieszczek i Bartosz Zmarzlik, którzy pomiędzy sobą stoczyli walkę o zwycięstwo. Górą z tego starcia wyszedł wychowanek gdańskiego Wybrzeża. W zawodach bardzo dobrze radził sobie również Oskar Fajfer. Junior Lechmy Startu Gniezno został pokonany przez wspomnianych Zmarzlika i Pieszczka oraz Pulczyńskiego. Ostatecznie to wychowanek gorzowskiej Stali zakończył zawody z najlepszym rezultatem i, wedle oczekiwań, zwyciężył w tych eliminacjach.

Łódzkie eliminacje ciągnęły się jak flaki z olejem. Turniej zakończono po ponad trzygodzinnych zmaganiach.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!
Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Łodzi Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Łodzi
Wyniki: 1. Bartosz Zmarzlik - 14 (3,2,3,3,3) 2. Krystian Pieszczek - 13 (3,3,3,2,2) 3. Oskar Fajfer - 12 (2,3,3,3,1) 4. Szymon Woźniak - 11 (2,2,2,3,2) 5. Kamil Pulczyński - 10+3 (w,2,3,2,3) ----------------------------------------- 6. Marcel Szymko - 10+2 (1,3,2,1,3) ----------------------------------------- 7. Patryk Dolny - 9 (3,0,2,3,1) 8. Marcin Bubel - 8 (3,3,w,2,d) 9. Łukasz Cyran - 8 (1,1,1,2,3) 10. Alex Zgardziński - 7 (1,1,2,1,2) 11. Daniel Kaczmarek - 5 (2,0,1,0,2) 12. Łukasz Kaczmarek - 5 (2,1,1,0,1) 13. Marcin Wawrzyniak - 4 (0,2,1,1,0) 14. Mateusz Rujner - 1 (w,1,w,-,-) 15. Michał Piosicki - 0 (w,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1.
Bubel, Ł. Kaczmarek, Pulczyński (u/w), Piosicki (u/w)
2. Zmarzlik, Fajfer, Cyran, Rujner (u/w)
3.
Dolny, D. Kaczmarek, Zgardziński, Wawrzyniak
4.
Pieszczek, Woźniak, Szymko
5.
Fajfer, Woźniak, Zgardziński
6.
Pieszczek, Zmarzlik, Ł. Kaczmarek, D. Kaczmarek
7.
Bubel, Wawrzyniak, Rujner
8.
Szymko, Pulczyński, Cyran, Dolny
9.
Zmarzlik, Szymko, Wawrzyniak
10.
Fajfer, Dolny, Ł. Kaczmarek
11.
Pieszczek, Zgardziński, Cyran, Bubel (u/w)
12.
Pulczyński, Woźniak, D. Kaczmarek, Rujner (u/w)
13.
Dolny, Pieszczek
14.
Woźniak, Cyran, Wawrzyniak, Ł. Kaczmarek
15.
Fajfer, Bubel, Szymko, D. Kaczmarek
16.
Zmarzlik, Pulczyński, Zgardziński
17.
Cyran, D. Kaczmarek
18.
Szymko, Zgardziński, Ł. Kaczmarek
19.
Zmarzlik, Woźniak, Dolny, Bubel (d)
20.
Pulczyński, Pieszczek, Fajfer, Wawrzyniak

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Pulczyński, Szymko

Widzów: ok. 150

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×