Poniedziałek na Wyspach: Mecz na szczycie w Wolverhampton

W poniedziałek na Wyspach Brytyjskich rozegrane zostaną trzy pojedynki Elite League. W najciekawszym z nich ekipa Wolverhampton Wolves zmierzy się z Birmingham Brummies.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Wilki są obecnie na trzecim miejscu w tabeli Elite League, ale mają tyle samo punktów co drugie Swindon Robins, a do liderującego Birmingham Brummies tracą trzy "oczka". W poniedziałek zespół z Wolverhampton stanie przed szansą na odrobienie strat i awans na pozycję lidera. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem do składu Brummies wraca Chris Harris, który dwa tygodnie temu złamał obojczyk. "Bomber" wystartował w niedzielnym Testimonialu Daniela Kinga i zdobył w nim 5 punktów w czterech startach. W składzie Wilków zabraknie jedynie Tyrona Proctora, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

W Swindon ekipa miejscowych Rudzików zmierzy się z King's Lynn Stars. Rudziki, podobnie jak Wilki, mają szansę na awans na czoło ligowej tabeli. Z kolei Gwiazdy chcą zrobić wszystko, by do końca fazy zasadniczej odrobić 8-punktową stratę do czwartego miejsca w tabeli. Oba zespoły przystąpią do tego meczu osłabione. W składzie gospodarzy zabraknie rezerwowego Ashleya Birksa, za którego jako gość pojedzie Max Fricke. W ekipie gości nie wystąpi Rory Schlein. Australijczyk leczy uraz kostki.

W Manchesterze drużyna Belle Vue Aces zmierzy się z Coventry Bees. Dla obu zespołów obecny sezon jest już stracony. Asy walczą o uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli, a Pszczołom została już jazda o honor. W składzie gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Alesa Drymla, a w ekipie gości nie wystąpi Michał Szczepaniak.

Wszystkie mecze zaplanowane są na godzinę 20:30. Wystąpi w nich trzech reprezentantów Polski. Barw Wilków bronić będzie Adam Skórnicki, a w zespole Pszczół wystąpią Krzysztof Kasprzak i Grzegorz Zengota. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relacje LIVE ze wszystkich poniedziałkowych spotkań Elite League.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!
Adam Skórnicki jest silnym punktem Wolverhampton Wolves Adam Skórnicki jest silnym punktem Wolverhampton Wolves
Składy:

Elite League: Belle Vue Aces - Coventry Bees, godz. 20:30.

Belle Vue Aces: Matej Zagar, Ulrich Ostergaard, Craig Cook, Kevin Woelbert, Magnus Zetterstroem, Josh Grajczonek (gość), Kevin Doolan (gość).

Coventry Bees: Krzystof Kasprzak, Michał Szczepaniak (Z/Z), Grzegorz Zengota, Aaron Summers, Scott Nicholls, Stuart Robson, Adam Roynon.

Elite League: Swindon Robins - King's Lynn Stars, godz. 20:30.

Swindon Robins: Hans Andersen, Edward Kennett, Peter Kildemand, Nick Morris, Troy Batchelor, Kyle Howarth, Max Fricke (gość).

King's Lynn Stars: Niels Kristian Iversen, Lasse Bjerre, Mads Korneliussen, Richie Worrall, Rory Schlein (Z/Z), Nicklas Porsing, Andrzej Lebiediew.

Elite League: Wolverhampton Wolves - Birmingham Brummies, godz. 20:30.

Wolverhampton Wolves: Fredrik Lindgren, Tyron Proctor (Z/Z), Ricky Wells, Adam Skórnicki, Tai Woffinden, Ludvig Lindgren, Jacob Thorssell.

Birmingham Brummies: Chris Harris, Jason Doyle, Daniel King, Ben Barker, Martin Smolinski, Nicolai Klindt, Josh Auty.

Tabela Elite League

Premiership

M Drużyna M Pkt Z R P +/-
1. Sheffield Tigers 19 43 13 0 6 +50
2. Ipswich Witches 19 43 12 2 5 +15
3. Belle Vue Aces 19 38 12 0 7 +144
4. Wolverhampton Wolves 20 34 10 0 10 +14
5. King's Lynn Stars 19 24 6 0 13 -18
6. Peterborough Panthers 20 13 4 0 16 -205KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×