KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Allen, Staszek i Lahti ponownie w Opolu

[tag=946]Speedway Wanda Instal Kraków[/tag] w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Kolejarzem Opole. W pierwszym meczu tych drużyn Kolejarz wygrał 53:37. Goście wystąpią w innym zestawieniu niż ostatnim razem.

Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

Najlepsze wyniki na torze w Opolu osiągał Oliver Allen. Jednak ostatni występ, 5 maja tego roku, nie był dla Brytyjczyka do końca szczęśliwy. Allen zdobył zdobył 9 punktów (3,3,3,w), ostatni bieg kończąc upadkiem. Przed rokiem, w barwach ROW-u Rybnik, Allen wywalczył z kolei 13 punktów (2,3,3,3,2,0), a jego zeszłoroczna średnia wyjazdowa dla II ligi wynosi 2,071. Czy po powrocie na tor będzie tak samo pewnym punktem zespołu, jak przed kontuzją?

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Inaczej jest w przypadku Rafała Trojanowskiego, który ostatnią okazję do jazdy w Opolu miał 1 lipca 2009 r. w 1/4 Indywidualnych Mistrzostw Polski. "Trojan" zajął 11. miejsce z 4 punktami (1,2,0,0,1). - Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem w Opolu. W całej karierze startowałem tam może dwa, trzy razy. Może wezmę udział w próbie toru, wtedy będę wiedział coś więcej - powiedział Trojanowski. Jeśli chodzi o wyjazdy, najskuteczniejszy zawodnik Wandy w tym roku pojechał w jednym meczu wyjazdowym w Pile i zgromadził 10 "oczek" (1,2,3,d,2,2).

Mads Korneliussen jako jedyny z zawodników Wandy, którzy pojadą w niedzielę, po raz ostatni startował w Opolu w barwach klubu z Nowej Huty. W sezonie 2011 Korneliussen w meczu z Kolejarzem zgromadził 14 punktów w sześciu wyścigach (3,3,3,3,1,1). Słabszy wynik osiągnął Paweł Staszek, który w tym samym roku w meczu Kolejarza ze Stokłosą Polonią Piła zdobył 2+1 pkt (1,1*,-,-). Staszek, który w tym sezonie osiąga imponujące wyniki na domowym torze, na wyjazdach wypracował średnią 1,864 i jest najlepszym spośród sklasyfikowanych wyjazdowym zawodnikiem Wandy.

Paweł Staszek to najskuteczniejszy zawodnik Speedway Wandy na wyjazdach Paweł Staszek to najskuteczniejszy zawodnik Speedway Wandy na wyjazdach

W ostatnim meczu Kolejarza z Wandą jeździł też Timo Lahti. Fin, który na wyjazdach zdobywa średnio 1,75 punktu na bieg, w Opolu pojechał poniżej oczekiwań, zdobywając 3 punkty (0,0,-,-,3). W końcu Marcin Nowak, nowy zawodnik Speedway Wandy Instal Kraków, dwukrotnie w tym sezonie startował w Opolu. W finale eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów zajął 10. miejsce z 7 punktami (3,2,0,2,0), a w eliminacjach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zdobył 8 punktów (3,1,2,1,1), co dało mu 8. miejsce.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×