KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dwaj nowi zawodnicy w Wybrzeżu? Do egzaminu na licencję podchodziło 20 adeptów

Dwaj adepci gdańskiej szkółki - Dawid Dawidowski oraz Aureliusz Bieliński zdali część praktyczną egzaminu na licencję żużlową. Podchodziło do niego 20 adeptów, a najlepiej spisał się Maksym Drabik.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Po egzaminie w Częstochowie kadra Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk najprawdopodobniej wzbogaciła się o dwóch zawodników - egzamin praktyczny na licencję żużlową zdali jeżdżący jeszcze w ubiegłym sezonie na miniżużlu Dawid Dawidowski i Aureliusz Bieliński. Od lat egzamin teoretyczny jest zazwyczaj formalnością - Obaj bez większych problemów zdali egzamin praktyczny. Trzeba jeszcze poczekać na wyniki testów teoretycznych. Mam nadzieję, że i w tym elemencie sobie poradzili i z pozytywnym skutkiem zdadzą cały egzamin - powiedział Stanisław Chomski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Do egzaminu zgłosiła się rekordowa liczba adeptów. - Widać, że zawodnicy byli w miarę doszkoleni. Podchodziło 20 adeptów, z czego jeden miał upadek na treningu i dziewiętnastu podeszło do egzaminu praktycznego. Z tej dziewiętnastki, szesnastu pisało egzamin teoretyczny. Tor był twardy, po opadach, przez co cały egzamin był opóźniony o dwie godziny - zrelacjonował szkoleniowiec. - Poziom był wyrównany, a najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Maksym Drabik. Reszta jechała podobnie, różnice były zwłaszcza w sprzęcie. Należy wyróżnić też jednego adepta z Leszna - dodał Chomski.

Wkrótce podamy więcej informacji na temat wtorkowego egzaminu.

Dawid Dawidowski (trzeci z prawej) i Aureliusz Bieliński (pierwszy z prawej) pewnie zdali część praktyczną egzaminu na licencję żużlową Dawid Dawidowski (trzeci z prawej) i Aureliusz Bieliński (pierwszy z prawej) pewnie zdali część praktyczną egzaminu na licencję żużlową

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×