Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Łotysze nie radzą sobie w Lublinie

W niedzielę dziesiąty raz zmierzą się ze sobą drużyny z Lublina i Daugavpils. Kilkuletnia historia spotkań tych zespołów jest korzystniejsza dla Koziołków.
Konrad Mazur
Konrad Mazur

Jak na razie dziewięciokrotnie spotykała się ekipy lubelska i łotewska. Więcej zwycięstw mają lublinianie, którzy pokonywali rywali 5 razy. Lokomotiv Daugavpils był w stanie triumfować trzykrotnie. W 2013 r. odnotowano pierwszy remis.

Historia spotkań na torze w Lublinie jest dla Łotyszy bezlitosna. Cztery z pięciu lubelskich wygranych miały miejsce przy Alejach Zygmuntowskich, co oznacza, że drużyna znad Bystrzycy nie przegrała u siebie z Lokomotivem ani razu. Warto zauważyć, że nie były to zwycięstwa małą różnicą punktów. Zespół z Daugavpils tylko raz był w stanie wywieźć z Koziego Grodu 40 małych punktów. W pozostałych meczach lublinianie bardzo wysoko pokonywali zawodników z Łotwy różnicą ponad 20 punktów.

Łotyszom udało się najmniej przegrać w 2007 r. kiedy to mieli na wyciągnięcie ręki historyczny awans do pierwszej ligi. Zmobilizowani żużlowcy z Łotwy aby nie zmarnotrawić przewagi z pierwszego spotkania postarali się o jak najlepszy rezultat. Lokomotiv przegrał wówczas trzynastoma "oczkami" i wywalczył miejsce na zapleczu Ekstraligi.

W tym roku wydawało się, że podopieczni Nikołaja Kokina wyciągną w końcu wnioski i lepiej zaprezentują się na lubelskim torze. 13 czerwca 2013 gospodarze nie byli jednak gościnni dla Lokomotivu, bowiem odnieśli największe zwycięstwo w historii pojedynków między tymi zespołami. 30 punktowa przewaga była zasługą całej piątki seniorów Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin. Nie do ugryzienia był tego dnia Karol Baran, który zdobył 14 "oczek" z bonusem. Punktujący jeszcze słabiej niż w 2012 r. zawodnicy z Łotwy mogli liczyć tylko na Andrzeja Lebiediewa, który skończył mecz z dorobkiem 13 punktów w 6 startach.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Łotysze jeszcze nigdy nie wygrali w Lublinie Łotysze jeszcze nigdy nie wygrali w Lublinie
Historia spotkań:

2007:

Daugavpils - Lublin 68:24
Lublin - Daugavpils 53:40

2012:
Daugavpils - Lublin 55:35
Lublin - Daugavpils 58:32
Daugavpils - Lublin 42:48
Lublin - Daugavpils 57:33

2013:
Daugavpils – Lublin 45:45
Lublin – Daugavpils 60:30
Daugavpils – Lublin 63:27

Ogółem:
Spotkań: 9
Zwycięstw Lublina: 5
Zwycięstw Daugavpils: 3
Remisów: 1

W Lublinie:
Spotkań: 4
Zwycięstw gospodarzy: 4
Zwycięstw gości: 0
Remisów: 0

W Daugavpils:
Spotkań: 5
Zwycięstw gospodarzy: 3
Zwycięstw gości: 1
Remisów: 1

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Tomash Zgłoś komentarz
  Łotysze przyjadą okrojonym składem, wiec jak się rzeszowiaki wezmą do roboty, to bonus sprawą otwartą. A jak pojadą tak jak ostatnio to wynik w okolicach remisu.
  • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
   ŁOTYSZE SOBIE RADA NIE RADZĄ TERAZ W TYM SEZONIE NIE MA WIELKIEGO ZNACZENIA. Łotwa to co chciała to ma i teraz to można powiedzieć jazda o nać pietruszki powodzenia.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×