Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Szczegóły częstochowskiego turnieju. Znana lista startowa

W niedzielę w Częstochowie o godzinie 17:00 odbędzie się turniej indywidualny. W zawodach wystartują między innymi IME Martin Vaculik oraz główny kandydat do tytułu IMŚ Tai Woffinden.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

II Międzynarodowy Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Olkam Cup - tak brzmi pełna nazwa imprezy, która w niedzielę odbędzie się na SGP Arenie Częstochowa. Zawody mają być przede wszystkim formą podziękowania dla częstochowskich kibiców za fantastyczny doping w sezonie 2013. W stawce znaleźli się prawie wszyscy reprezentanci Dospel Włókniarza Częstochowa. Brakuje Emila Sajfutdinowa, który jest kontuzjowany.

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje dla fanów, ale o szczegółach będą informować stopniowo. Jednym z pomysłów jest konkurs jazdy na jednym kole po 16. wyścigu dnia lub po biegu finałowym. To, czy zostanie on zorganizowany uzależnione jest jednak od pogody i tempa rozgrywania turnieju. W przypadku zimna działacze nie zamierzają na siłę przedłużać zawodów, które łącznie będą się składały z 23. biegów. Turniej zostanie bowiem rozpoczęty gonitwą eliminacyjną, w której udział wezmą Adam Strzelec, Hubert Łęgowik, Rafał Malczewski i Oskar Polis. Zwycięzca z tej odsłony wystartuje w zawodach z numerem 16.

Częstochowianie uczczą również pamięć tragicznie zmarłych żużlowców. Bieg barażowy, w którym dwa pierwsze miejsca będą premiowały awansem do finału, zostanie poświęcony pamięci Lee Richardsona. Anglik w latach 2006 - 2009 reprezentował barwy Włókniarza. Z kolei wyścig finałowy będzie zarazem biegiem memoriałowym pamięci Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - dwóch młodych, uzdolnionych żużlowców, którzy w drugiej połowie XX wieku stracili życie na torze.

Ceny biletów to 20 złotych normalny i 10 ulgowy. Bilety ulgowe przysługują dzieciom powyżej 7. roku życia, młodzieży, studentom do 25. roku życia oraz emerytom i rencistom. Karnety na sezon 2013 na mecze Dospel Włókniarza Częstochowa nie obowiązują.

Lista startowa:
1. Troy Batchelor
2. Artur Czaja
3. Rafał Szombierski
4. Martin Vaculik
5. Grigorij Łaguta
6. Antonio Lindbaeck
7. Nicolai Klindt
8. Tai Woffinden
9. Peter Kildemand
10. Michael Jepsen Jensen
11. Krzysztof Buczkowski
12. Maksim Bogdanow
13. Rune Holta
14. Andrzej Lebiediew
15. Mirosław Jabłoński
16. Zwycięzca biegu eliminacyjnego

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (11):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×