Środa na Wyspach: Dwóch Polaków wystąpi w turnieju w Poole

W środę na torze w Poole zostanie rozegrany turniej Blue Riband, w którym udział weźmie czterech uczestników cyklu Grand Prix. Na liście startowej są m.in. Krzysztof Kasprzak i Adam Skórnicki.

Łukasz Witczyk

Turniej Blue Riband powraca po dwunastoletniej przerwie. Po raz ostatni zawody te zostały rozegrane w 2001 roku, a ich triumfatorem został Tony Rickardsson. W gronie zwycięzców tej imprezy są takie sławy czarnego sportu jak Barry Briggs, Ole Olsen, Bruce Penhall czy Erik Gundersen. - To było moje marzenie, by znów zacząć organizować ten turniej. Mam przyjemność potwierdzić, że zawody rozegrane zostaną w tym sezonie. Jubileuszowa 30 odsłona powinna być niezwykle emocjonująca, ponieważ już teraz swój udział w zawodach potwierdziło wielu wspaniałych jeźdźców - powiedział organizator imprezy, Matt Ford.

W tegorocznej edycji Blue Riband udział weźmie czterech uczestników cyklu Grand Prix. Będą to Greg Hancock, Darcy Ward, Niels Kristian Iversen i Krzysztof Kasprzak. To właśnie ta czwórka zaliczana jest do grona faworytów turnieju. Każdy z nich doskonale radzi sobie na obiekcie Piratów. Amerykanin i Australijczyk w tym roku wraz z Poole Pirates zdobyli mistrzostwo Elite League, a Duńczyk i Polak w Poole wywalczyli awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. W zawodach udział weźmie również Adam Skórnicki.

Dla kibiców Piratów będzie to jednocześnie podziękowanie za wsparcie, jakie udzielili tej drużynie w meczach finałowych Elite League. Początek Blue Riband zaplanowany jest na godzinę 20:30.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!
Krzysztof Kasprzak jest jednym z faworytów turnieju Blue Riband Krzysztof Kasprzak jest jednym z faworytów turnieju Blue Riband
Turniej Blue Riband w Poole, godz. 20:30. Lista uczestników: Hans Andersen Troy Batchelor Josh Grajczonek Greg Hancock Chris Harris Niels Kristian Iversen Thomas H. Jonasson Peter Kildemand Krzysztof Kasprzak Bjarne Pedersen Rory Schlein Adam Skórnicki Darcy Ward Davey Watt Cameron Woodward