WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skandal w Zielonej Górze będzie kosztował Unibax Toruń prawie 4 miliony złotych!

Komisja Orzekająca nałożyła na Unibax Toruń i Sławomira Kryjoma surowe kary za odmowę startu w rewanżowym spotkaniu finałowym Enea Ekstraligi. Straty Unibaxu mogą być jednak dużo większe!
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Komisja Orzekająca nałożyła kary na Unibax Toruń i Sławomira Kryjoma. Toruński klub ma do zapłacenia łącznie ponad 2,4 mln złotych. Faktyczne straty Unibaxu mogą jednak wynieść prawie 4 miliony złotych. Ważnym elementem kar, które nałożono na toruński klub, jest obowiązek odjechania 3 spotkań na własnym stadionie przy cenach biletów nie przekraczających 1 zł brutto. Średnia oglądalność jedenastu spotkań na Motoarenie w sezonie 2013 wyniosła 12 316 widzów. Średnia cena biletów w minionym sezonie wynosiła 29 zł. Trzy spotkania w przypadku Unibaxu, zakładając, że średnia oglądalność spotkań będzie taka sama jak w poprzednim sezonie, to łączna liczba 37 tysięcy widzów. Jeżeli pomnożymy to przez cenę biletów, to wychodzi kwota 1 073 000.

Kalkulacja nie uwzględnia cen biletów VIP.

Straty Unibaxu w związku z aferą w Zielonej Górze:
2 436 000 - kary nałożone przez Komisję Orzekającą
1 073 000 - orientacyjne straty w związku z ceną biletów na trzy pierwsze mecze
200 000 - kwota na rzecz Falubazu Zielona Góra w związku z orzeczonym walkowerem

Łączne straty Unibaxu mogą zatem wynieść nawet 3 700 000 zł!

Przypomnijmy, że toruńskiej drużynie od kar nałożonych przez Komisję Orzekającą przysługuje odwołanie w terminie 14 dni.

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Którą karę nałożoną przez Komisje Orzekającą uważasz za najbardziej dotkliwą dla Unibaxu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (69):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • LMP 0
  Panie Gapinski kto zabroni jednemu kibicowi zakupic np.30 biletow? Wiec w tym temacie nie jest tak do konca jak pan napisal. Narzucili bilet po 1 zl a klub moze narzucic wejscie na stadion po okazaniu 30 biletow!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Adis 1
  " Moda na Unibax" odc. 147 z 28 976 odc. ... teraz odwołania , oświadczenia pod publikę , ubolewania itd. Pytanie dla inteligentnych. Czy naprawdę myślicie , że decydując się na ten krok Pan K. nie miał świadomości, iż będzie musiał się liczyć z konsekwencjami swojej decyzji? W jakiej formie by kara nie pozostała zapłaci i nawet tego nie odczuje. To My kibice będziemy się "jarać" tym tematem pewnie jeszcze przez cały okres zimowy, ubliżając sobie nawzajem , oczerniając i siejąc jadem jak idioci... "Psy szczekają a karawana jedzie dalej..."
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Weintraub 0
  A czy to oznacza,że Unibaksowi można przyłożyć większą karę, dlatego że właściciel jest majętny? A jakby to był Wrocław to można dać 30k, jak to było kilka late temu, i wtedy jest OK?
  Prawo powinno być równe dla wszystkich a tu okazało się, że tak nie jest. Bardziej idziemy w kierunku Finlandii, gdzie wysokość kary uzależniona jest od majątku. Ale jak na razie jesteśmy w Polsce. Dla mnie te kary to żenada. Część dana pod publikę bo, miała być krew. A część, ta o darowiznach, to część ukrytej kary pod publiczkę. Jak będzie wyglądał Unibax gdy będzie odwoływał się od kary, a pewnie to zrobi, gdy będzie wnioskował żeby nie płacić na chore dzieci? Znowu zacznie się nagonka jaki to niehonorowy klub i jak śmie zabierać pieniądze dzieciom.
  Ja się tylko pytam - gdzie w regulaminie jest tego typu kara? Czy przypadkiem Panowi z komisji nie działali pod wpływem emocji? A co za tym idzie dali takie kary, aby publika była zachwycona,a prezesi,szczególnie jeden, zadowolony, że ubył konkurent w lidze?
  Kara musi być. Musi on być jednakowa dla wszystkich.Surowa? OK,ale też dla wszystkich.
  _ElEmElEk_ Mi po prostu chodzi o to, że gdyby to dotknęło inny klub w Polsce to by był koniec dla tego klubu. Unibax jest klubem, którego taka decyzja nie zniszczy. Pozdrawiam!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (66)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Pokaż więcej komentarzy (69)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×