Młodzi Szwedzi w Memoriale

Ludvig Lindgren, Robin Aspegren i Jonas Andersson - to kolejni żużlowcy, którzy potwierdzili udział w XII Memoriale Rifa Saitgariejewa. Impreza zostanie rozegrana 19 października na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Dawid Bilski

Ludvig Lindgren urodził się 23 września 1990 roku. Jest młodszym bratem uczestnika cyklu Grand Prix - Fredrika. Sportowym wzorem osiemnastolatka jest Jason Crump. W tegorocznym finale IMŚJ w Pardubicach Szwed uplasował się na dziewiątej pozycji. Trzeci był natomiast w juniorskim czempionacie Trzech Koron. W tym sezonie młodszy z braci Lindgrenów w polskiej lidze reprezentuje barwy ZKŻ-u Kronopol Zielona Góra.

Z kolei 19-letni Robin Aspegren miał podpisany kontrakt w Klubie Motorowym Ostrów, ale zaprezentował się tylko podczas Turnieju o Puchar Prezydenta. Na mecze ligowe nie był powoływany. Aspegren w Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji Juniorów zajął ósme miejsce.

Natomiast trzeci ze Szwedów - Jonas Andersson wygrał w tym sezonie Turniej o Złoty Kask Holandii. W Elitserien reprezentował barwy Vastervik.

Przypomnijmy, że już wcześniej start w Ostrowie potwierdzili dwaj Brytyjczycy: James Wright i Tommy Allen.