Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zbigniew Fiałkowski i Maciej Polny członkami GKSŻ! (szczegóły)

Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego zatwierdził rozszerzenie składu Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Od teraz w skład GKSŻ wchodzi pięciu członków.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Do tej pory w skład GKSŻ wchodzili Piotr Szymański jako przewodniczący, Adam Krużyński i Łukasz Szmit jako członkowie. Na mocy decyzji ZG PZM do tego składu dołączą Zbigniew Fiałkowski i Maciej Polny. Zbigniew Fiałkowski w ostatnim czasie piastował funkcję członka Rady Nadzorczej GKM Grudziądz S.A. Maciej Polny to były prezes Wybrzeża Gdańsk.

Z inicjatywą rozszerzenia składu Głównej Komisji Sportu Żużlowego wyszedł jej obecny przewodniczący, Piotr Szymański. - Potwierdzam, że GKSŻ została rozszerzona do pięciu członków. W sobotę kandydatura moja oraz Macieja Polnego została zatwierdzona przez Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego. Jest to dla mnie duży zaszczyt i docenienie mojej 20-letniej działalności w sporcie żużlowym. Przy okazji to prezent na urodziny - powiedział dla SportoweFakty.pl Zbigniew Fiałkowski.

- W przeszłości działałem już w tej rozszerzonej GKSŻ, ale wówczas było to zupełnie coś innego. Na problemy polskiego żużla patrzę trzeźwo. Czuję się zaszczycony faktem, że Piotr Szymański zaproponował mi współpracę. To miłe, że moje 20 lat pracy przy sporcie żużlowym zostało dostrzeżone - podkreśla Fiałkowski, który do czasu pierwszego zebrania się gremium w nowym składzie nie chce zdradzać, czym będzie zajmował się w GKSŻ. - Piotr Szymański ma pewną wizję działalności GKSŻ. Spotkamy się w poniedziałek w Warszawie. Wówczas zostaną rozdzielone funkcje i poszczególne zadania. Dopiero po tym spotkaniu będziemy mogli powiedzieć, czym konkretnie zajmą się nowi członkowie GKSŻ - wyjaśnia Fiałkowski. 

Drugim nowym członkiem władz polskiego żużla został Maciej Polny. - Piotr Szymański przedstawił mi pewien zarys mojego działania GKSŻ w nowym składzie, ale nie chciałbym jeszcze o tym mówić. W poniedziałek spotkamy się w Warszawie i pewne kwestie zostaną na pewno doszczegółowione. Nie chciałbym wychodzić przed szereg i mówić, czym się będę zajmował w GKSŻ. Po pierwszych obradach w Warszawie na pewno zostanie ogłoszone, kto za co konkretnie odpowiada - wyjaśnia Maciej Polny.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

Czy rozszerzenie GKSŻ o Zbigniewa Fiałkowskiego i Macieja Polnego to dobre posunięcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (57):
Zobacz więcej komentarzy (44)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×