WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jest nowy szef rosyjskiego żużla

Komitet Wykonawczy Motocyklowej Federacji Rosji zatwierdził zmianę na stanowisku szefa Komisji Torowej. W środowiskach związanych z żużlem i ice speedway’em odżyły nadzieje na pozytywne zmiany.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Podczas sobotnich obrad w Moskwie rezygnację ze stanowiska złożył Aleksiej Stiepanow. Nowym szefem komisji wybrany został pochodzący z St. Petersburga Andriej Sawin, znany od lat sędzia klasy międzynarodowej, który rozstrzygał jako arbiter zarówno w zawodach żużla klasycznego jak i w wyścigach motocyklowych na lodzie.

Mając na uwadze rozliczne problemy organizacyjne trapiące rosyjski speedway, nowy przewodniczący rozpoczął pracę niemal natychmiast po wyborze. - Rozesłałem już pismo do wszystkich ośrodków i klubów żużlowych z prośbą o pilną odpowiedź. Chcemy wiedzieć jakie kluby są w stanie podjąć się organizacji imprez innych niż ligowe. Musimy zdążyć w nakazanym terminie podać kalendarz sportu żużlowego do planu Ministerstwa Sportu Rosji - powiedział Sawin. - Zadań przed nami ogrom. Trzeba pilnie opracować kalendarz, zatwierdzić skład kadry narodowej, dokonać niezbędnych poprawek do regulaminu sportu żużlowego w Rosji. Mamy czas do połowy grudnia. Inaczej dla naszej dyscypliny zabraknie miejsca (i pieniędzy) w planie ministerstwa - dodał.

Przypomnijmy, że niektórzy prezesi klubów, a także czołowi zawodnicy, tacy jak Emil Sajfutdinow czy Grigorij Łaguta, nie zdołali znaleźć wspólnego języka z dotychczasowym kierownictwem Komisji Torowej. Skutkowało to między innymi brakiem najlepszych żużlowców w składzie reprezentacji Rosji podczas ostatnich rozgrywek Drużynowego Pucharu Świata. Jak udało nam się dowiedzieć, już we wtorek przebywający w Rosji Emil Sajfutdinow spotkać się ma z nowym szefem rosyjskiego speedway’a.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedway-press.ru

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Tomasz Szymański 0
  Popracuj nad poprawną polszczyzną
  kataryniarz Ludzie wezcie oddzielcie zuzel od tego ajs spidleja bo już nie mogę. Najlepiej swiatowa federacja zuzla klasycznego, bo już nie mogę czytac o tym czyms na lodzie. kogo to obchodzi. Chyba tylko bobków ala PZM, co to wszystko co motorowe lubia. Halo! Tu zuzel! Polska kibicami zuzla stoi. Inne sporty motorowe to odszczepienie. Niech se będą, ale won od zuzla.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk zuzla 1
  powodzenia
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • szasi 2
  Nie ,to jeden z Twoich ojców!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×