KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Grzegorz Walasek potwierdza! "Będę jeździć we Włókniarzu"

To już pewne. W sezonie 2014 Grzegorz Walasek będzie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Walasek wraca do Częstochowy po ośmiu latach!

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

O tym, że Grzegorz Walasek doszedł do porozumienia z Włókniarzem informowaliśmy jako pierwsi we wtorek, mimo że inne media łączyły zawodnika z przeprowadzką do Zielonej Góry lub Gdańska. Częstochowski klub negocjacje z tym żużlowcem prowadził bardzo długo. Ostatecznie we wtorek strony uzgodniły wszystkie warunki kontraktu. W środę miało dojść do podpisania umowy, ale Walasek musi najpierw rozwiązać sprawę ważnego kontraktu z PGE Marmą. Formalności z Włókniarzem zostaną dopełnione najprawdopodobniej w momencie, gdy zawodnik rozwiąże umowę z rzeszowskim klubem.

Do rozmów na temat startów Walaska w Częstochowie włączyła się firma K.J.G. Company i to jej zaangażowanie zaważyło na transferze wychowanka Falubazu do Włókniarza. Walasek podpisał już umowę reklamową z K.J.G. Company.

- Posiadam jeszcze ważny kontrakt z PGE Marmą Rzeszów. Wkrótce dojdzie do rozwiązania naszej umowy, myślę, że nastąpi to jeszcze w środę po południu i oficjalnie będę mógł podpisać umowę z Włókniarzem. Potwierdzam, że zdecydowałem się na ofertę Włókniarza i w przyszłym sezonie będę bronić barw tego klubu - stwierdził Grzegorz Walasek.
 Grzegorz Walasek podpisujący umowę reklamową z firmą K.J.G. Company Grzegorz Walasek podpisujący umowę reklamową z firmą K.J.G. Company
Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski na bieżąco reguluje zobowiązania wobec swoich wierzycieli i liczy, że uzyska licencję nadzorowaną na starty w przyszłym sezonie. Jak poinformował klub, Grzegorz Walasek zapoznał się z sytuacją finansową spółki oraz planem naprawczym. Dopiero w momencie, gdy uznał, że jego kontrakt jest zabezpieczony, zdecydował się przystać na warunki Lwów. Grzegorz Walasek zapewnił również, że spotka się z częstochowskimi kibicami zaraz po nowym roku, gdyż w czwartek wyjeżdża na wakacje.

Grzegorz Walasek do Włókniarza Częstochowa po raz pierwszy w swojej karierze trafił w roku 2000. W zespole z Częstochowy startował przez sześć sezonów. W tym czasie wywalczył m.in. z drużyną Lwów Drużynowe Mistrzostwo Polski, dwa brązowe medale oraz sięgnął po swój największy indywidualny sukces w karierze zdobywając w 2004 roku Indywidualne Mistrzostwo Polski. Ekipę Włókniarza opuścił po sezonie 2005. Wrócił do macierzystej Zielonej Góry. Następnie trafił do Bydgoszczy, a ostatnio był zawodnikiem PGE Marmy Rzeszów.

W minionym sezonie łącznie z bonusami uzbierał 193 punkty w 93. biegach, co dało mu średnią 2,075. Walasek w drużynie Włókniarza może zatem z powodzeniem wypełnić lukę po odejściu Emila Sajfutdinowa i obok Grigorija Łaguty stanowić o sile zespołu z Częstochowy.

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!
Grzegorz Walasek w sezonie 2014 będzie reprezentował barwy Włókniarza Grzegorz Walasek w sezonie 2014 będzie reprezentował barwy Włókniarza
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1169)
Zobacz więcej komentarzy (196)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×