Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polonia Bydgoszcz straciła głównego sponsora

Bydgoscy żużlowcy stracili po świętach strategicznego sponsora. Firma składywęgla.pl poinformowała, że z przyczyną jest spadek do I ligi.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

To dosyć zaskakująca wiadomość, bowiem jeszcze kilka tygodni temu prezesi firmy zapewniali, że chcą nadal wspierać lokalny zespół. W piątek sytuacja diametralnie się zmieniła, a firma przekazała mediom stanowcze oświadczenie o rezygnacji ze wspierania żużlowego klubu. To oznacza, że zaledwie po rocznym okresie Polonia Bydgoszcz ponownie pozostaje bez sponsora tytularnego.

"W imieniu MM GROUP spółka z o.o., powołując się na § 8 ust. 3 rozwiązuje bez zachowania okresu wypowiedzenia umowę z dnia 26 lutego 2013 określającą zasady i warunki współpracy w zakresie promocji i reklamy spółki MM GROUP w ramach działalności klubu".

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

"Zgodnie z powołanym zapisem Spółka MM GROUP uprawniona jest do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku spadku klubu z najwyższej żużlowej klasy rozgrywkowej w Polsce. Składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz zakończyła Drużynowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2013 na dziewiątym - przedostatnim miejscu, co powoduje, że nie wystartuje w następnym sezonie tych rozgrywek."

Być może jednak wycofanie się głównego sponsora nie jest złą informacją dla Polonii. Właśnie do Ratusza wpłynęła oferta kupienia I-ligowej spółki. Jak dowiedział się portal SportoweFakty.pl - jest to firma z branży spożywczej, która ma w Bydgoszczy rozpoczynać dużą inwestycję, a w zamian byłaby skłonna wejść w inwestowanie w Polonię. Na razie przedstawiciele miasta nie chcą udzielać szczegółowych informacji.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa
Komentarze (348)
Zobacz więcej komentarzy (60)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×