WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polonia Bydgoszcz straciła głównego sponsora

Bydgoscy żużlowcy stracili po świętach strategicznego sponsora. Firma składywęgla.pl poinformowała, że z przyczyną jest spadek do I ligi.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

To dosyć zaskakująca wiadomość, bowiem jeszcze kilka tygodni temu prezesi firmy zapewniali, że chcą nadal wspierać lokalny zespół. W piątek sytuacja diametralnie się zmieniła, a firma przekazała mediom stanowcze oświadczenie o rezygnacji ze wspierania żużlowego klubu. To oznacza, że zaledwie po rocznym okresie Polonia Bydgoszcz ponownie pozostaje bez sponsora tytularnego.

"W imieniu MM GROUP spółka z o.o., powołując się na § 8 ust. 3 rozwiązuje bez zachowania okresu wypowiedzenia umowę z dnia 26 lutego 2013 określającą zasady i warunki współpracy w zakresie promocji i reklamy spółki MM GROUP w ramach działalności klubu".

Jesteś kibicem "czarnego sportu"? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku. Zapraszamy!

"Zgodnie z powołanym zapisem Spółka MM GROUP uprawniona jest do rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku spadku klubu z najwyższej żużlowej klasy rozgrywkowej w Polsce. Składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz zakończyła Drużynowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2013 na dziewiątym - przedostatnim miejscu, co powoduje, że nie wystartuje w następnym sezonie tych rozgrywek."

Być może jednak wycofanie się głównego sponsora nie jest złą informacją dla Polonii. Właśnie do Ratusza wpłynęła oferta kupienia I-ligowej spółki. Jak dowiedział się portal SportoweFakty.pl - jest to firma z branży spożywczej, która ma w Bydgoszczy rozpoczynać dużą inwestycję, a w zamian byłaby skłonna wejść w inwestowanie w Polonię. Na razie przedstawiciele miasta nie chcą udzielać szczegółowych informacji.

Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / inf. prasowa

Komentarze (348):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • smok 0
  Mniej podejrzanych typów dookoła klubu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Liberate 0
  Pewnie o centrum logistyczne (czy jak się to nazywa) Lidla na terenie Parku chodzi. Sęk w tym, że o taką inwestycję wręcz trzeba się u inwestora wystarać, a ten bierze jeszcze w pakiecie problem sobie na banię? Na kilka lat wziąć sponsora tytularnego, to bardziej by mi pasowało. No nic, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Oby BS nie zebrał ziomali, bo czeka nas zabawa w II lidze z Gramzą na stołku ;)
  alf Może chcą budować hipermarket i w ramach rozliczeń zdejmują Polonie miastu z głowy. Tylko jak miasto odda klub nowy, przypadkowy właściciel nie okaże się grabarzem?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Oyayebye 0
  Najbardziej beznadziejna nazwa firmy. Poloni to na pewno wyjdzie na dobre:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (345)
Pokaż więcej komentarzy (348)
Pokaż więcej komentarzy (348)
Pokaż więcej komentarzy (348)