Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Świder" znów przed Czają - relacja z X Opolskiej Gali Żużla na Lodzie

Para [tag=5756]Piotr Świderski[/tag] - [tag=17409]Wojciech Lisiecki[/tag] zwyciężyła w X Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Okazała się minimalnie lepsza od Artura Czai i Maksyma Drabika. Po raz kolejny dopisała frekwencja.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

W wyścigu finałowym ubiegłorocznej gali, która miała charakter turnieju indywidualnego, Świderski również pokonał Czaję, mimo że częstochowianin we wcześniejszych biegach nie znajdował pogromcy. Sytuacja powtórzyła się w sobotę. Czaja znów był najlepszy na lodowisku i znów musiał stanąć na niższym stopniu podium niż "Świder". Zdecydował bezpośredni wyścig czołowych duetów, wygrany przez Świderskiego i Lisieckiego 5:4 (przyznawano punkty wg zasady 4-3-2-0).

30-letni Świderski, skutecznie wspierany przez swojego partnera z pary, mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w Opolu. - Śmialiśmy się, że może pasuje mi przyczepność i geometria tej tafli - mówił uśmiechnięty wychowanek Sparty Wrocław. - Zmieniono formułę zawodów, ale myślę, że to udany ruch organizatorów, bo kibic lubi nowości. Cieszę się, że tak dobrze spisuję się na lodowym torze. Miałem dziś doskonałego parowego. Wojtek ma już za sobą pierwsze ślizgi. W tym roku, podobnie jak ja, jeszcze nie trenował, ponieważ warunki nie sprzyjały. Obaj się uczymy, nabieramy doświadczenia i przekazujemy sobie uwagi. 

Dwa najlepsze duety górowały nad resztą stawki, choć walkę z nimi próbował nawiązać Ronny Weiss, który wraz ze Stevenem Mauerem uplasował się na trzeciej pozycji. Niezłe wrażenie pozostawiła po sobie Michaela Krupickova. 16-letnia Czeszka jeździła płynnie, jednak musi popracować nad startami - elementem absolutnie kluczowym w tej odmianie speedwaya. Z parku maszyn postawę swojego syna Maksyma śledził Sławomir Drabik. - Tłumaczył, że jeszcze nie czuje się na siłach, by wziąć udział w turnieju - powiedział organizator imprezy Piotr Żyto. - Ale nadciąga młode pokolenie, które dziś radziło sobie świetnie i będzie przejmowało pałeczkę.

Wydarzeniem był powrót do ścigania Tomasza Bajerskiego, który w ligowych zawodach wystartował ponad trzy lata temu, a ostatnio miał problemy z prawem. W Opolu wypadł słabo, lecz jak podkreślał, wynik nie odgrywał w jego przypadku decydującej roli. - Charytatywny cel zawodów był najważniejszy - komentował "Bajer". - Przyjechałem tu z chłopakami z teamu Holdera, moim tatą i dziewczyną głównie po to, by wspomóc chore dzieci. Zdrowie dopisuje, wszystko się poukładało i jest w porządku. Na razie trudno powiedzieć, czy powrócę na dłużej do żużla. Pożyjemy, zobaczymy.

Przed turniejem par odbyły się zawody dla motocrossowców i quadowców, a pokaz jazdy dali kierowcy Automobilklubu Opolskiego. Galę obejrzeli udający się na zgrupowanie do Zakopanego reprezentanci kadry juniorów oraz ich trener Rafał Dobrucki. Szymon Woźniak, Patryk Dudek i Adam Strzelec wzięli nawet udział w zabawie z sankami zaimprowizowanej przez żużlowych amatorów Chóraganu Zielona Góra.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci: Zuzi Machety, Mikołaja Kowalów i Julii Bonk. - Cieszy wysoka frekwencja - przyznawał Piotr Żyto. - Bo im więcej ludzi, tym więcej pieniążków dla potrzebujących. Chyba potrzebna jest ta gala, skoro tyle osób na nią przychodzi.

Wyniki:

1. Truckport - 32 pkt.
Piotr Świderski - 18 (4,2,4,4,4)
Wojciech Lisiecki - 14 (3,3,3,3,2)

2. Atlantis Deweloper - 32 pkt.

Artur Czaja - 20 (4,4,4,4,4)
Maksym Drabik - 12 (3,0,3,3,3)

3. K&K Hydrobud - 20 pkt.

Ronny Weiss - 14 (4,4,2,4,3)
Steven Mauer - 3 (3,0,0,0,0)

4. Bisek Asfalt - 19 pkt.

Mateusz Kowalczyk - 10 (d,4,0,2,4)
Hubert Łęgowik - 9 (2,d,2,3,2)

5. mBank - 16 pkt.

Marcin Sekula - 7 (0,3,4,0,0)
Michaela Krupickova - 9 (2,2,3,0,2)

6. Hawi - 14 pkt.

Marcel Kajzer - 7 (2,3,2,0,0)
Tomasz Bajerski - 7 (0,2,0,2,3)

Bieg po biegu:

1. Świderski, Lisiecki, Kajzer, Bajerski
2. Czaja, Drabik, Łęgowik, Kowalczyk (d/start)
3. Weiss, Mauer, Krupickova, Sekula
4. Czaja, Lisiecki, Świderski, Drabik
5. Kowalczyk, Sekula, Krupickova, Łęgowik (d2)
6. Weiss, Kajzer, Bajerski, Mauer
7. Świderski, Lisiecki, Łęgowik, Kowalczyk
8. Czaja, Drabik, Weiss, Mauer
9. Sekula, Krupickova, Kajzer, Bajerski
10. Weiss, Łęgowik, Kowalczyk, Mauer
11. Świderski, Lisiecki, Krupickova, Sekula
12. Czaja, Drabik, Bajerski, Kajzer
13. Świderski, Weiss, Lisiecki, Mauer
14. Czaja, Drabik, Krupickova, Sekula
15. Kowalczyk, Bajerski, Łęgowik, Kajzer

Widzów: ok. 2500

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×