KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Upadki? Winni nie są jedynie zawodnicy - rozmowa z Adrianem Miedzińskim, zawodnikiem Unibaksu

- Dlaczego w przypadku upadków dziennikarze zajmują się tylko tym, czy winę poniósł zawodnik? - pyta w wywiadzie z naszym portalem Adrian Miedziński. Jak podkreśla, żużlowcy cierpią z powodu tłumików.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Michał Wachowski: Unibax ma w składzie w zasadzie dwóch polskich seniorów. Gdyby w trakcie sezonu przytrafiła się panu kolejna kontuzja, klub znalazłby się w niemałych tarapatach.

Adrian Miedziński: Zawsze, gdy jakiś zawodnik wypada ze składu, w drużynie pojawia się problem. Nie ma większego znaczenia czy jest to polski senior czy jeden z młodzieżowców. Na szczęście mamy w zespole dwóch dobrych juniorów i w razie czego mogliby kogoś z podstawowej piątki zastąpić. Trzymajmy się jednak wersji, że limit pecha, jeśli chodzi o kontuzje, wyczerpaliśmy już w poprzednim roku.

Wspomniał pan o dobrych młodzieżowcach. Czy Pawła Przedpełskiego stać na drugi równie udany sezon w Ekstralidze?

- Nie chciałbym bawić się we wróżkę, bo wszystko zweryfikuje tak naprawdę sezon. Paweł ma predyspozycje ku temu, by dobrze się rozwijać, ale myślę, że nie warto robić wokół niego zbyt wielkiego szumu. Niech każdy robi to, co musi, a reszta wyjedzie sama. Najbliższy sezon na pewno będzie dla niego trudniejszy. Przed rokiem pokazał się i zaskoczył, dlatego poziom, jaki wówczas zaprezentował, wypadałoby teraz utrzymać. Jestem jednak pewny, że sobie poradzi.

W ostatnim sezonie uczestniczył pan w licznych upadkach. Czy zastanawiał się pan z czego one wynikają? Kibice uważają, że Adrian Miedziński jeździ agresywnie. Pan podkreśla natomiast, że szanuje kości rywali.

- Naprawdę nie chcę wracać do temu moich upadków. Uważam, że nie tylko ja, ale i inni zawodnicy szanują kości przeciwników. Wszyscy w tym środowisku dobrze się znamy i nikt nie chciałby skrzywdzić nikogo specjalnie. Takie sytuacje jak upadki zdarzyły się w przeszłości i będą zdarzać się nadal. Powodem jest to, że każdy chce wygrywać. To jednak nie wszystko.

To znaczy?

- Dlaczego w przypadku upadków dziennikarze zajmują się tylko tym, czy winę poniósł zawodnik? Proponowałbym sprawdzić ile było wypadków na starych tłumikach, a ile po wprowadzeniu tych nowych. Nie jest przecież tak, że zawodnicy się nie szanują. Ze względu na przepisy dostajemy taki, a nie inny sprzęt i musimy się do niego dostosować. Jak widać, cierpi potem na tym nasze zdrowie. Gdyby przeanalizowano ilość upadków i urazów w ciągu trzech sezonów, na pewno okazałoby się, że na starych tłumikach było ich mniej.
- Ze względu na przepisy dostajemy taki, a nie inny sprzęt i musimy się do niego dostosować. Jak widać, cierpi potem na tym nasze zdrowie - podkreśla Miedziński - Ze względu na przepisy dostajemy taki, a nie inny sprzęt i musimy się do niego dostosować. Jak widać, cierpi potem na tym nasze zdrowie - podkreśla Miedziński
Czy niektóre upadki z pana udziałem także były winą obecnych tłumików?

- Nie ma już sensu tego roztrząsać. Do nowych tłumików zdążyliśmy się przyzwyczaić i każdy stara się jeździć odważnie. Drastyczny był tak naprawdę jedynie moment przesiadki. Obecnie każdy z nas jest w te tłumiki wjeżdżony i różnica nie jest tak dostrzegalna.

Osoby, które miały okazję testować polski tłumik przelotowy zapewniają, że różnica jest kolosalna. Jeździ się na nim nie tylko szybciej, ale i bezpieczniej, ponieważ łatwiej jest opanować motocykl.

Zakłada pan, że jeśli polski tłumik otrzyma homologację, liczba upadków będzie ograniczona?

- Ten tłumik na pewno będzie lepszy, choćby z racji tego, że jest przelotowy. Szkoda tylko, że dzieje się to tak późno. Każdy przygotowuje się pod względem sprzętowym do nowego sezonu i jeśli nowy tłumik miałby zostać wprowadzony jeszcze w tym roku, to takie decyzje powinny zapaść dużo wcześniej.

Czy pana przygotowania zmierzają w dobrym kierunku? Podobnie jak pozostali seniorzy, nie udał się pan na zgrupowanie Unibaksu.

- Nie pojechałem na ten obóz, ale byłem wcześniej na zgrupowaniu kadry w Zakopanem. Gdybym pojechał jeszcze w góry z Unibaksem, byłoby tego po prostu za dużo, bo okazałoby się, że trenowałbym na najwyższych obrotach przez trzy kolejne tygodnie. Mam obecnie własny cykl przygotowań i postawiłem na treningi indywidualne.

Czy wystąpi pan w lutym w mistrzostwach Torunia w speedwayu na lodzie? Jest pan obrońcą tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie.

- Tak, zamierzam zrobić to ze względu na kibiców, a także z powodu charytatywnej akcji fundacji "Światło". Pozostałe zawody na lodzie, które odbywały i będą się odbywać na terenie kraju w tym roku odpuszczam.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy obecne tłumiki przyczniają się do zwiększenia liczby upadków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (138)
 • Wściekły Byk Zgłoś komentarz
  on szanuje kości przeciwników... Sa granice absurdu....
  • nun Zgłoś komentarz
   Szanuje kości przeciwników ( A TO DOBRE )
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Wywiad z Adrianem na temat upadków to po nie kont ma słuszność ,w tym sporcie upadki były są i będą.Też można się dopatrzeć winowajców ,którzy doprowadzają do takiego stanu jaki
    Czytaj całość
    nie kiedy na torze zaistnieć może a nie musi dany upadek. Widać dokładnie jak ,nie którzy zawodnicy jadą. Tłumik przelotowy za pewne jak sama nazwa mówi jest lepszy silnik się nie grzeje płynna jazda i lepiej się prowadzi motor a co za tym idzie będzie o wiele mniej grzebania w silnikach,oby po zastosowaniu Polskiego tłumika na reszcie było jak najmniej kontuzji,zawodnicy byli z niego zadowoleni. POWODZENIA
    • semen66 Zgłoś komentarz
     Wreszcie coś o czym pisałem na którymś forum parę dni temu aby też inni zawodnicy zaczęli wypowiadać się i nowych tłumikach. Jest następny ale potrzeba dużo więcej.
     • biało niebieski 1966 Zgłoś komentarz
      Dobrze Adrian,że w swoim wywiadzie podnosisz kwestię tego badziewia zwanego nowymi tłumikami.
      • Sławek Zieliński Zgłoś komentarz
       Zaakceptowaliście tłumiki wbrew zdaniu kibiców, ponosicie teraz tego konsekwencje i ryzyko zawodowe ... więc nie lamentujcie teraz. pewnie POŁOWA Was jak nie WIĘKSZOŚĆ myślała, że
       Czytaj całość
       przez nowe tłumiki będą mistrzami ....
       • tomas68 Zgłoś komentarz
        Tradycyjnie temat z Miedziakiem,Toruniem i mamy zlot czarownic. Dziwna to choroba która to niby dotyka tylko kibiców Unobax-u ??????????????????????????????????????????????????????????????? a
        Czytaj całość
        jak widać wędrówki ludów po wszelkich tematach z klubami innymi niż własne wszyscy mają we krwi.
        • Eliza Szyszkowska Zgłoś komentarz
         Panie Pytający Michale Wachowski, czytam pytanie: "....Podobnie jak pozostali seniorzy, nie udał się pan na zgrupowanie Unibaksu." I zastanawiam się, co to znaczy, że Miedziński podobnie
         Czytaj całość
         jak pozostali seniorzy, nie pojechał na zgrupowanie. Czy to znaczy, że nikt z seniorów tam nie pojechał? Czy to brak umiejętności wysławiania.
         • tomas68 Zgłoś komentarz
          Winnym jest ten pięknie nam wkopany przez naszych działaczy kosiarkowy syf.
          • APATORforeverTORUŃ Zgłoś komentarz
           Do CT, jak ci nie pasuje klub z Torunia to nie czytaj artykułów związanych z Toruniem, bo co artykuł o Apatorze to ty negatywnie się wypowiadasz. Jesteś nie obiektywny. Myslisz że jesteś
           Czytaj całość
           ważny i najmądrzejszy jak tutaj się wypowiadasz?. Możliwe że normalne osoby na tym forum by cb tutaj szanowały gdybyś był obiektywny, ale jesteś żałosny ze swoimi komentarzami na temat klubu Toruńskiego. Pozdrawiam.
           • xman1100 Zgłoś komentarz
            Torowy bandyta chce się wybielić i wszystko zwalić na tłumiki żałosne.
            • obserwator pierwszy Zgłoś komentarz
             makaron wprowadzi nowe tłumiki i lusterka na kierownicę i będzie bezpiecznie
             • Kacpero.U.L Zgłoś komentarz
              Jeszcze nam powiedz panno Adrianno kto ma w to uwierzyc z tymi koscmi.Bez urazy.
              Zobacz więcej komentarzy (9)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×