KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Oficjalnie: Czwarty finał SEC w Częstochowie!

Znane są już wszystkie areny finałów Indywidualnych Mistrzostw Europy. Ostatnią niewiadomą był gospodarz turnieju w Polsce. Organizatorzy cyklu potwierdzili, że odbędzie się on w Częstochowie.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Gustrow, Togliatti, Holsted i Częstochowa - to właśnie w tych miastach odbędą się finały tegorocznej edycji Speedway European Championships. Turniej na SGP Arenie Częstochowa rozegrany zostanie 19 września. Zawody będą transmitowane przez Eurosport. O tym, że Częstochowa jest blisko organizacji finału Indywidualnych Mistrzostw Europy informowaliśmy już w grudniu.

Wieść o organizacji na częstochowskim torze zawodów o Indywidualne Mistrzostwo Europy przekazana została podczas czwartkowej konferencji prasowej. - Cieszymy się, że jesteśmy w Częstochowie. Jest nam bardzo miło, że możemy ogłosić iż finałowa runda Speedway European Championships odbędzie się na torze w Częstochowie. Fantastyczne emocje, fantastyczny tor, świetni kibice - to jest to wszystko, co przekonało nas do tego, że warto pojawić się w tym mieście, warto ściągnąć tutaj najlepszych zawodników w Europie i zakończyć tegoroczny cykl. Jesteśmy przekonani, że będą to niesamowite, ciekawe zawody, które na długo zapadną w pamięci kibiców - powiedział prezes firmy OneSport, Karol Lejman.

Włodarze Włókniarza od dawna zabiegali o to, by finałową rundę SEC rozegrać właśnie na SGP Arenie Częstochowa. Spory wkład w organizację tych zawodów pod Jasną Górą mieli kibice, którzy w poprzednich sezonach licznie zapełniali trybuny stadionu. - Bardzo gorąco dziękuje prezesowi firmy One Sport za wybór Częstochowy. Rywalizowaliśmy o prawo organizacji tej imprezy z innymi miastami w Polsce. Dzięki naszym kibicom udało nam się wygrać tę rywalizację i dzięki nim ta impreza może osiągnąć duży sukces medialny nie tylko na terenie kraju, ale i Europy. Dziękuje również panu prezydentowi za aktywny udział miasta i obiecanie wsparcia imprezy. Zawody te wpłyną na promocję miasta Częstochowy. Liczę na to, że w przyszłości współpraca z OneSport będzie bardzo owocna - przyznał p.o. prezesa CKM Włókniarz S.A., Dariusz Śleszyński.

Czwarty finał SEC dla Częstochowy będzie olbrzymią promocją. Zawody będą transmitowane w 71 krajach. W związku z tym, zgodnie z marcową deklaracją, CKM Włókniarz S.A. może liczyć na finansowe wsparcie miasta. - Mamy wspaniałych kibiców, mamy wspaniały stadion. Cieszymy się, że taka impreza może się odbyć w Częstochowie. Wczoraj Andrzej Gołota wysiadając z samolotu mówił, że jedzie do Częstochowy, bo tam na pewno coś się dzieje. Chciałbym, aby każda osoba wysiadając z samolotu wiedziała, że w naszym mieście coś się dzieje. Do tego dążymy i jestem przekonany, że finał SEC będzie udaną imprezą - powiedział wiceprezydent miasta Jarosław Marszałek

Pewni udziału w tegorocznej edycji SEC są Martin Vaculik, Nicki Pedersen i zawodnik częstochowskiego Włókniarza - Grigorij Łaguta, którzy w zeszłym roku zdobyli medale mistrzostw Europy. Dzikie karty od organizatorów otrzymali Emil Sajfutdinow, Tomasz Gollob i Andreas Jonsson

Terminarz Indywidualnych Mistrzostw Europy 2014:
06.07 - 1. Finał - Gustrow (Niemcy)
20.07 - 2. Finał - Togliatti (Rosja)
09.08 - 3. Finał - Holsted (Dania)
19.09 - 4. Finał - Częstochowa (Polska)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wybór Częstochowy na organizatora polskiej rundy SEC to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (64)
Zobacz więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×