WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Seminarium sędziowskie FIM. Marek Wojaczek wystąpił w roli prelegenta

Wśród osiemnastu arbitrów międzynarodowych, którzy zaliczyli seminarium w Genewie była czwórka naszych "eksportowych". Czy wyniesiona wiedza pomoże im uniknąć błędów?
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Czterech polskich sędziów międzynarodowych wzięło niedawno udział w organizowanym przez FIM szkoleniu. W programie spotkania było omówienie zagadnień dotyczących sezonu 2013 oraz zmian wprowadzonych w regulaminach. Zapoznano również sędziów z informatyczną aplikacją Candy Soft, która ma być pomocna w czasie prowadzenia zawodów.

Sporym zaskoczeniem jest fakt, że Marek Wojaczek, o którego wyczynach pisaliśmy po prowadzonym przez niego arbitrażu w Błagowieszczeńsku, był w czasie sędziowskiego seminarium prelegentem i pod hasłem "Azja dla początkujących" zrelacjonował swoje wojaże na Daleki Wschód. Ponadto zgromadzeni sędziowie dyskutowali nad zapisem ciekawych i spornych momentów na torze, jakie również przygotował wspomniany Wojaczek.

Przy okazji genewskiego spotkania arbitrom wyznaczono imprezy, jakie będą obsługiwać. Wojciech Grodzki otrzymał finał IMŚ na długim torze w Herxheim, Artur Kuśmierz będzie sędziował rundę kwalifikacyjną w Terenzano oraz race-off SGP w Gorican, Piotrowi Lisowi przydzielono rundę kwalifikacyjną SGP w Abensbergo oraz rundę kwalifikacyjną w Bielefeld (długi tor). Marek Wojaczek będzie miał okazję wykazać się podczas drużynowego finału na długim torze w Forssa.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
sedziowiezuzlowi.pl

Komentarze (24):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Edox sektor 42 0
  Grono kibiców z Częstochowy lubi Marka Wojaczka. Śpiewa o w/w piosenki głośno i wyraźnie wysławiając jego skromną osobę. Nie mogłem się powstrzymać, żeby o w/w nie przywołać wspomnień. Wszystkie dowody uwielbienia dla Pana Marka można odnaleźć na YT wystarczy wpisać włókniarz marek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • netoperek 0
  Uwaga - człowiek renesansu! Wspaniały sędzia nie tylko w Polsce ale i zagranicą. Fachowiec wśród Stowarzyszenia Sędziów Żużlowych krytykujących tłumik kolegi Demskiego, a teraz jeszcze znakomity prelegent! Pogratulować!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Penhal 0
  Jak długo będę oglądał jeszcze popisy Pana Wojaczka?Ile można? Facet nie pojęcia o co chodzi w tym sporcie.Dobrze że teraz jest wiadomo kto sędziuje dany mecz,bo na mecze z tym Panem na wieżyczce się nie wybieram.Szkoda moich nerwów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (21)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (24)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×