WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nadchodzi żużlowa Liga Mistrzów

Wydaje się, że organizacyjna inicjatywność One Sport wymusiła innowacyjną aktywność na działaczach FIM. Dyscyplina i jej kibice mogą na tym tylko zyskać.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Organizowany przez UEM w latach 1998-2011 Klubowy Puchar Europy umarł śmiercią naturalną. Dominacja klubów żużlowych z Europy Środkowej i Wschodniej, brak odpowiedniego marketingu, absurdalne przepisy (przypomnijmy, że w sezonie 2009 toruński finał wygrał ukraiński zespół Kaskada Równe, w składzie którego pojechało czterech Polaków, a jedyny Ukrainiec był jedynie rezerwowym) powodowały zanikające zainteresowanie nie tylko klubów, ale przede wszystkim kibiców.

Po czterech latach przerwy istnieje duża szansa na reaktywację imprezy. Zdaniem jednego z ważniejszych decydentów w Komisji Torowej FIM, jakim jest Armando Castagna, wkrótce zapadną wiążące decyzje dotyczące FIM Speedway World League, czyli żużlowej Ligi Mistrzów. Inauguracyjne rozgrywki mają dotyczyć krajowych mistrzów z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Danii. - Dopracowanie regulaminu i wszelkich detali będzie miało miejsce w Genewie, podczas kolejnego posiedzenia Komisji Torowej - powiedział Castagna. - W następnym tygodniu powinniśmy podpisać wszelkie umowy i kontakty. Jesli uda się osiągnąc zamierzone przez nas cele, przedstawimy je oficjalnie do wiadomości klubów - dodał. 

W przypadku sukcesu organizacyjnego z udziałem mistrzów czterech czołowych lig europejskich, planowane jest rozszerzenie uczestnictwa dla klubów z Czech i Niemiec. W regulaminie Ligi Mistrzów rozwiązana ma być kwestia przynależności klubowej zawodników, którzy startują w kilku ligach jednocześnie. Proponuje się, by o przynależności decydował albo najdłuższy okres reprezentowania jednego z klubów, lub najwcześniejsza data podpisania kontraktu z jednym z nich. - Musimy znaleźć nad tym kontrolę - powiedział Włoch. - Jeśli nasz pomysł na międzynarodową ligę wypali, będę bardzo usatysfakcjonowany. Chcemy także, by te zawody były transmitowane przez telewizję - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedweek.com

Komentarze (16):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×