Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Richard Hall ukarany przez SCB za kopnięcie rywala w brzuch

W niedzielnym meczu Pucharu Ligi Premier League Richard Hall kopnął w brzuch leżącego na torze Josha Auty'ego. Speedway Control Bureau postanowiło ukarać Brytyjczyka 30-dniowym zawieszeniem.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

W siódmym biegu meczu pomiędzy Scunthore Scorpions i Redcar Bears doszło do skandalicznej sytuacji. Na pierwszym łuku na tor upadli Richard Hall i Josh Auty. Sędzia z powtórki postanowił wykluczyć Auty'ego. Hall postanowił jednak sam wymierzyć sprawiedliwość i kopnął w brzuch leżącego na torze rodaka. Za swój czyn został on wykluczony do końca zawodów. Zawodnik Redcar Bears przeprosił za swój czyn i wyraził skruchę.

Speedway Control Bureau, czyli organ brytyjskiej federacji zajmujący się regulacją przepisów sportu żużlowego, nie był łaskawy dla Halla. Brytyjczyk został zawieszony na 30 dni. - Podczas siódmego biegu meczu Pucharu Ligi Premier League pomiędzy Scunthorpe Scorpions i Redcar Bears doszło do incydentu, w którym Josh Auty i Richard Hall zderzyli się i obaj upadli na tor. Sędzia spotkania, Peter Clarke, natychmiast wykluczył Auty'ego jako sprawcę upadku. Hall podszedł do leżącego na torze Auty'ego i kopnął go w brzuch. W konsekwencji został on wykluczony do końca zawodów, nałożono na niego grzywnę, a sędzia wysłał raport do SCB - można przeczytać w oświadczeniu Speedway Control Bureau.

- SCB otrzymało w poniedziałek rano mailem oświadczenie Halla, w którym wyraził głębokie ubolewanie i publicznie przeprosił Josha Auty'ego, publiczność w Scunthorpe, która była świadkiem jego zachowania, a także kolegów z drużyny. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności SCB ukarało Richarda Halla 30-dniowym zawieszeniem od 7 kwietnia włącznie - poinformowało SCB. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygb.co

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×