KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Piotr Dym kluczem Victorii do zwycięstwa w Rawiczu?

W lany poniedziałek Victorię Piła czeka wyjazdowe spotkanie w Rawiczu. Większość pilskich żużlowców zna tamtejszy tor, a szczególnie dobrze się na nim czują Witalij Biełousow i Piotr Dym.

Robert Szłapak
Robert Szłapak

Witalij Biełousow

Rosjanin od początku tego sezonu jest w bardzo dobrej formie i z pewnością będzie chciał podtrzymać świetną passę w Rawiczu. W sezonie 2013 Biełousow reprezentował barwy Niedźwiadków, jednak wystąpił tylko w jednym spotkaniu na własnym torze i został wypożyczony do Victorii. Rok wcześniej, w barwach Kolejarza Opole, Biełousow miał dwie okazje do jazdy w Rawiczu i dwa razy był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Najpierw w rundzie zasadniczej zdobył 11 punktów i bonus (1,2,2*,3,3), a następnie w rundzie finałowej uzyskał aż 15 (3,3,2,2,2,3) z 36 oczek zdobytych przez Kolejarza.

Piotr Dym

Nowy nabytek Victorii będzie dla pilskiej ekipy niezwykle ważnym ogniwem w najbliższym meczu. Piotr Dym nie tylko mieszka w Rawiczu, ale także w barwach Kolejarza występował przez 12 lat. Sezon 2013 i jazda w I lidze nie była jednak dla niego szczególnie udana. Jego średnia biegopunktowa na stadionie im. Floriana Kapały wyniosła 1,063 i wystąpił zaledwie w czterech meczach. Zdecydowanie lepiej Dym radził sobie w II lidze i w sezonie 2012 na rawickim torze uzyskał średnią 2,148.
Piotr Dym większość swojej kariery spędził w Kolejarzu Rawicz Piotr Dym większość swojej kariery spędził w Kolejarzu Rawicz
Jesper Monberg

Doświadczony Duńczyk większość swojej kariery spędził ekstralidze i I lidze, w związku z czym nie miał wielu okazji do jazdy na torze najbliższego rywala. Jego ostatni mecz w Rawiczu to 2003 rok i 7 punktów w barwach Startu Gniezno.

Emil Pulczyński

Torunianin, ze względu na starty w ekstralidze, nie miał jeszcze ani jednej okazji do startów w meczu ligowym przeciwko Kolejarzowi Rawicz. Ostatnio na stadionie im. Floriana Kapały Emil Pulczyński ścigał się w 2012 podczas półfinału IMP i zdobył tylko 3 oczka. Zdecydowanie lepiej spisał się podczas finału kr. el. do IMEJ w 2010, kiedy zdobył 10 punktów i zajął czwarte miejsce.

Piotr Świst

Najstarszy zawodnik II ligi regularnie z pilskim zespołem przyjeżdżał do Rawicza. W 2012 uzyskał w meczu przeciwko Kolejarzowi 9 punktów (3,2,1,1,2). Jego wcześniejsze występy to 8+1 (2,1,1,1*,3) w barwach Kaskadu Równe i 12 (2,0,1*,3,3,3) w barwach pilskiej Polonii.

Juniorzy

Arkadiusz Pawlak i Oskar Ajtner-Gollob w najbliższy poniedziałek zadebiutują na rawickim torze.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy powrót Piotra Dyma na rawicki tor będzie udany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×