Ze względu na sukces projektu "Sportowy Golaj" i przejęcie stadionu Olimpii przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, powrót żużla na Golęcin jest w zasadzie przesądzony. Optymistyczny scenariusz zakłada, że PSŻ Poznań zostanie zgłoszone do rozgrywek ligowych w 2015 lub 2016 roku.
[ad=rectangle]
Jak wyjaśnił Arkadiusz Ładziński, na stadionie doszło w kwietniu do początkowych prac remontowych. - Można powiedzieć, że pierwsza łopata na Golęcinie została już wbita. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że tereny w okolicy stadionu jeszcze nigdy nie wyglądały tak pięknie jak dzisiaj. Z korony obiektu zdjęto budki i niepotrzebne bannery. Poza tym przycięto też trawę na murawie, gdzie trenować mogą już futboliści Patriotów Poznań. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to dopiero początek gruntownej przebudowy terenów na Golęcinie, a także samego stadionu - wyjaśnił prezes PSŻ Poznań.
Zdaniem Arkadiusza Ładzińskiego, za sprawą prac wykonywanych przez POSiR, obiekt żużlowy zmieni się nie do poznania. W ciągu kilku najbliższych miesięcy zupełnej zmianie ulegnie geometria żużlowego toru. - Przede wszystkim nastąpi jego skrócenie. Chcemy bowiem, by widowiska żużlowe na Golęcinie były jak najbardziej atrakcyjne dla kibiców. Łuki mają obecnie po piętnaście metrów, a dzięki przebudowie prostej wiraże zostaną poszerzone o około trzy metry - zapowiedział.
Na lepsze poprawi się także komfort oglądania zawodów z wysokości trybun. - Najniższy z dziewięciu rzędów siedzeń będzie na wysokości bandy drewnianej, tuż za pasem bezpieczeństwa. By polepszyć widoczność na stadionie, trybuny będą znacznie bardziej pochylone, a kąt zwiększymy z parunastu do przeszło czterdziestu stopni. Oprócz tego zamontujemy zupełnie nowe bandy, zgodne z wymogami GKSŻ i PZM - dodał Ładziński.
Prezes PSŻ Poznań zaznacza przy tym, że gorzowska Stal nie była pierwszym żużlowym klubem w Polsce, który zdecydował się na współpracę z drużyną futbolu amerykańskiego. - Można zażartować mówiąc, że Gorzów Wielkopolski bierze dobre wzorce z Poznania. Nasz stadion będziemy dzielić właśnie ze wspomnianą przeze mnie drużyną Patriotów. Zgodnie z projektem Sportowy Golaj, oprócz nowego toru wybudowane zostanie w pełni profesjonalne boisko do futbolu amerykańskiego. Na Golęcinie pojawią się poza tym tory do kolarstwa grawitacyjnego. Wszystko wymaga oczywiście czasu i mówimy tu o miesiącach, a nie tygodniach, ale wierzymy, że za sprawą dużego zaangażowania ze strony władz miasta i POSiR-u, wszystko zostanie zrealizowane - podsumował Ładziński.