Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dariusz Śleszyński: Sytuacja finansowa klubu jest unormowana (wideo)

Gościem najnowszego odcinka magazynu "W Paszczy Lwa" był Dariusz Śleszyński. Pełniący obowiązki prezesa Lwów mówił między innymi o sytuacji finansowej klubu, a także przygotowań do meczu z Unibaksem.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Sporo kontrowersji wywołała decyzja władz KantorOnline Włókniarza Częstochowa o wysłaniu do Tarnowa rezerwowego składu. Osłabiony brakiem czterech podstawowych zawodników zespół z Częstochowy przegrał z Grupą Azoty Unią 26:64. Dariusz Śleszyński przyznaje, że żużlowcy, których zabrakło w Tarnowie, chcieli wystąpić w meczu za mniejsze stawki. - Zawodnicy odebrali tę decyzję ze zrozumieniem. Stawią się na najbliższym meczu z Unibaksem Toruń i będziemy jechać w pełnym składzie. Dochodziły do nas sygnały, że zawodnicy chcą zrezygnować z części wynagrodzenia. Jednak decyzja była podjęta przez zarząd w sposób rozsądny. Z jednej strony był to wyjazd oszczędnościowy, a z drugiej była to możliwość pokazania się juniorów i weryfikacja ich umiejętności - stwierdził Śleszyński.


Przed meczem z Betard Spartą Wrocław doszło do zamieszania związanego z nieobecnością Grigorij Łaguta. Spór finansowy został zażegnany, a "Grisza" ma wystąpić w kolejnych spotkaniach częstochowskich Lwów. - Mamy nadzieję, że "Grisza" będzie z nami jeździł do końca sezonu. Problemy finansowe, które zaistniały pomiędzy nami będzie rozstrzygnięty i klub dokłada wszelkiej staranności, by problemy się nie powtórzyły. Decyzja Grigorija odnośnie braku udziału w tamtym meczu była jego indywidualną decyzją. Obecnie zarząd przekonał go do tego, by stał na czele naszej drużyny. Myślę, że spory finansowe są na dalszym miejscu, a najważniejsze jest dobro drużyny i to też przekazał Łaguta - powiedział p.o. prezesa KantorOnline Włókniarza.

Zdaniem obecnego sternika Lwów sytuacja finansowa klubu jest lepsza niż jeszcze kilka tygodni temu. - Nie można powiedzieć, że nagle zabrakło pieniędzy na wypłaty dla zawodników. Sytuacja finansowa klubu była trudna już w sezonie 2013. Ówczesny zarząd dokonał pewnych przesunięć finansowych na sezon 2014, co spowodowało pewne zatory płatnicze. Obecnie sytuacja jest unormowana i staramy się regulować płatności w stosunku do zawodników zgodnie z ustaleniami. Najlepszym przykładem jest regulowanie zobowiązań względem Emila Sajfutdinowa i jest to potwierdzone przez jego menedżera - przyznał Śleszyński.

Oprócz tematów dotyczących finansów w najnowszym odcinku magazynu żużlowego "W Paszczy Lwa" poruszone zostały kwestie organizacji SEC, pomocy władz miasta, przygotowania toru na najbliższy mecz, pozyskania sponsora, a także konkursu na prezesa klubu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło: CzewaTV

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
CzewaTV
Komentarze (11):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×