KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Walka o żużel w Warszawie trwa! Na Ursynowie może powstać tor (foto)

Projekt wielofunkcyjnego boiska sportowego z torem żużlowym na Ursynowie w Warszawie pozytywnie przeszedł formalną weryfikację w ramach budżetu partycypacyjnego 2015.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Dzięki uzyskaniu bardzo dobrego wyniku w głosowaniu podczas spotkania preselekcyjnego projekt zostanie poddany już w czerwcu pod głosowanie mieszkańców Warszawy. Projekt jest efektem współpracy przedstawicieli kilku dyscyplin sportowych.


Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego trawiastego boiska sportowego dla dyscyplin niemasowych (alternatywnych) oraz toru żużlowego dookoła boiska w rejonie Wzgórza Trzech Szczytów na Ursynowie. Obiekt otwarty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych będzie miał charakter innowacyjny i pozwoli na uprawianie m.in.: lacrosse, futbolu amerykańskiego, piłki nożnej oraz hokeja na trawie. Ursynów to dzielnica, która uchodzi za najbardziej rozwojową w Warszawie. Uznawana jest za innowacyjną oraz otwartą na nowości. Mieszka tutaj także wiele osób przyjezdnych z różnych innych miejscowości, którzy zdecydowali się na osiedlenie i prowadzenie swojego życia w Warszawie.

Wielofunkcyjne boisko sportowe według projektu będzie miało wymiary 120 m x 60 m. W ten sposób korzystać z niego będą mogły lokalne drużyny lacrosse (zarówno kobiety, jak i mężczyźni), a także futbolu amerykańskiego (także męskie oraz żeńskie drużyny). Dokoła boiska usypany zostanie tor żużlowy o długości ok. 350 metrów. W ramach projektu zakupiona zostanie mobilna trybuna o pojemności ok. 1 tys. osób. W pozostałej części dokoła toru usypany zostanie wał ziemny. - W Warszawie jest wiele klubów, które reprezentują alternatywne, niemasowe dyscypliny sportu i nie mają one stałego miejsca do treningów oraz rozgrywania swoich meczów. Nasz projekt to efekt porozumienia kilku klubów oraz przedstawicieli różnych dyscyplin. Zaryzykuję stwierdzenie, że wielofunkcyjność i uniwersalność to największe zalety naszego projektu - mówi Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya. - Nasza drużyna WTS Nice Warszawa zdobyła w latach 2011-2012 cztery medale mistrzostw Polski. Już wtedy mówiłem, że osiągnęliśmy wszystko, co mogliśmy, bez własnego toru. Wierzę, że dzięki temu projektowi doczekamy się miejsca, gdzie będzie można rozgrywać w stolicy m.in. zawody żużlowe - zakończył Jankowski.

Aby projekt trafił pod głosowanie mieszkańców, przeszedł on już dwa etapy. W pierwszej turze w dzielnicy zgłoszono aż 123 projekty. 61 z nich zostało pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Dzielnicy Ursynów. W drugiej fazie odbyło się spotkanie preselekcyjne projektodawców. Na nim projekt zyskał duże uznanie, zajął wysokie, czwarte miejsce i dzięki temu trafi na karty do głosowania. Po przeprowadzeniu losowania, wiadomo już, że projekt boiska wraz z torem żużlowym znajdzie się na karcie do głosowania z numerem 23. Głosowanie odbędzie się w dniach 20-30.06.2014 r. Do głosowania uprawnione są osoby zameldowane w Warszawie (bez względu na dzielnicę, w której mieszkają), płacące tu podatki lub dopisane do listy wyborców. Za zgodą rodziców głosować mogą także osoby małoletnie. Głosować będzie można za pośrednictwem Internetu lub korespondencyjnie. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć pod adresem www.ursynow.waw.pl/budzet2015.

W ramach budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Bielany, głównie ze względów ekologicznych, odrzucony został projekt renowacji stadionu Hutnika, również zakładający usypanie toru żużlowego.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Podoba Ci się projekt wielofunkcyjnego boiska z torem żużlowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (32)
 • intro Zgłoś komentarz
  pytanie, jak doliczą koszta band i wieżyczki, ile wyjdzie... Mobilna trybuna to też średni pomysł... Lepiej ułożyć na wale ziemnym 2000 krzesełek. Poznań, Warszawa,
  Czytaj całość
  Świętochłowice!!!
  • tommi_l Zgłoś komentarz
   Głosowanie 20-30 Czerwca!!! Fajnie aby zapominalskim SF przypommiały.
   • tommi_l Zgłoś komentarz
    Byłoby zbyt pięknie. W kapciach bym na mecze chodził i każdy trening z balkonu słyszał. Trzeba głosować.
    • kikan Zgłoś komentarz
     Jaki partacz to wymyślił? Boisko 120x60 z torem 350 jest nie do zrobienia. Jak może być 55 metrów na łuk jak boisko jest szerokie na 60???
     • Komar owad pospolity Zgłoś komentarz
      Stadion wielofunkcyjny, może jak Narodowy ?. Jeżeli ma służyć do wszystkiego, to nie po drodze dla żużla. A kiedy maja odbywać się planowane i doraźne treningi oraz szkolenie
      Czytaj całość
      młodzieży ?.
      • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
       Gratulacje wreszcie coś zaczyna się dziać teraz należy ten temat drążyć aby jak najszybciej powstał taki obiekt powodzenia oby 2016 Warszawa weszła do ligi .
       • Speedway Koneser Zgłoś komentarz
        Tak w ogóle szkoda że Hutnik został odrzucony, to wymarzone miejsce i przy okazji klub piłkarski by skorzystał. Względy ekologiczne to śmiech
        • Thos Zgłoś komentarz
         Po co w jakim celu? Z gów*a bata nie ukręcisz jak to się mówi. Warszawa poza kopaną nie daży miłością innych sportów. Po zbudowaniu wydaje mi się że w ciągu ilku lat bd to kolejny w
         Czytaj całość
         polsce pustostan.
         • yes Zgłoś komentarz
          Pomysł może być. Man jednak wątpliwości czy wypali stadion i drużyna do niego. Rok 2015 zbliża się wielkimi krokami.
          • CzenstochoviA Zgłoś komentarz
           Na stronie WTS-u Warszawa od dłuższego czasu można zauważyć newsa dotyczącego stworzenia stadionu wielofunkcyjnego w ramach budżetu partycypacyjnego. Zastanawiałem się, czy poszło coś
           Czytaj całość
           w tym temacie do przodu. Miło zatem przeczytać teraz powyższe wieści.
           • janusz antoni z Poznania Zgłoś komentarz
            Tor żużlowy jak na dzisiejsze czasy powinien mieć długość 320-330 metrów. Nie da sie pogodzić boiska piłkarskiego z żużlem, jak to ma miejsce w Rybniku, gdzie zrobiono wokół murawy
            Czytaj całość
            przedziwny prostokątny tor, unikat na skale światową. Ale z tymi wymiarami to coś tu jest nie tak, długość murawy 120 metrów!!!, a szerokość 60 metrów.
            • polonista123 Zgłoś komentarz
             Byłoby super jeszcze w Poznaniu i Świętochłowicach
             • Gandalf Zgłoś komentarz
              Głosować za!!!
              Zobacz więcej komentarzy (12)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×