Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Niedzielne mecze oczami Jacka Gajewskiego

W niedzielę rozegrane zostaną mecze w ENEA Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wyniki wszystkich spotkań wytypował ekspert naszego portalu - Jacek Gajewski.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Betard Sparta Wrocław

Jest to niezwykle ważny mecz dla obu drużyn. Jeśli Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygra, to przedłuży swoje szanse na utrzymanie w ENEA Ekstralidze. Z kolei porażka sprawi, że Wybrzeże będzie już praktycznie zdegradowane. Porażka wrocławian będzie dla nich oznaczać walkę do końca o uniknięcie spadku. Za Betard Spartą przemawia bardziej wyrównany skład seniorski. Ta drużyna w tej chwili jedzie o wiele lepiej niż na początku sezonu i Sparta w Gdańsku ma szansę żeby oddalić od siebie widmo spadku. Wydaję mi się, że wrocławianie powinni skorzystać z tej okazji.

Typuję: 48:42 dla Betard Sparty.

Unibax Toruń - KantorOnline Viperpring Włókniarz Częstochowa

Obie drużyny przystępują do tego meczu osłabione. Jednak brak Łaguty jest dla częstochowian większym osłabieniem niż brak Holdera dla Unibaksu. Atutem Unibaksu jest własny tor. Zarówno gospodarze, jak i Lwy w ostatniej kolejce pojechali poniżej oczekiwań. Wydaję mi się, że Unibax będzie bardziej zmotywowany, by zachować szanse na awans do fazy play-off. Na swoim torze gospodarze nie powinni mieć problemu z odniesieniem zwycięstwa. 

Typuję: 52:38 dla Unibaksu.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Fogo Unia Leszno

Mecz ten da odpowiedź na pytanie, czy potwierdzą się opinie po meczu w Lesznie, które dotyczyły lepszej dyspozycji Fogo Unii. Moim zdaniem zwycięstwo Byków wynikało bardziej ze słabości Unibaksu. Dla Jaskółek jest to o tyle ważny mecz, że umocni ich na czele tabeli. Nie wydaję mi się, żeby Fogo Unia była w stanie zagrozić gospodarzom. Większość zawodników, którzy występują wśród gości nie notowała dobrych wyników na tarnowskim torze.

Typuję: 55:35 dla Grupy Azoty Unii Tarnów.

Stal Gorzów - SPAR Falubaz Zielona Góra

Dużym problemem Falubazu jest brak Piotra Protasiewicza. Nie ma w tej chwili zawodnika, który mógłby go w pełni zastąpić. Stal mimo nierównej jazdy wraca na właściwe tory. W dodatku gorzowianie mają lepszy skład juniorski, a do tego przemawia za nimi własny tor. 

Typuję: 50:40 dla Stali Gorzów.

Nice Polska Liga Żużlowa

KMŻ Lublin - GKM Grudziądz*

Jest to ważny mecz w kontekście walki o awans do fazy play-off. GKM po bardzo słabym początku sezonu w tej chwili zaczyna jechać dużo lepiej. Wydaję mi się, że wśród gospodarzy problemem będzie brak Davey'a Watta. Dla gości jest to duża szansa i w przypadku triumfu przybliżą się do pierwszej czwórki. Argumentem za zwycięstwem gości są zawodnicy, którzy w przeszłości z powodzeniem startowali w Lublinie. 

Typuję: 48:42 dla GKM-u Grudziądz

Orzeł Łódź - ŻKS ROW Rybnik

Orzeł Łódź ciągle ma szanse na awans do czwórki i żeby je przedłużyć powinien ten mecz wygrać. Rekiny w tym sezonie na torach pierwszoligowych na wyjazdach spisują się słabo i Orzeł nie powinien mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. W dodatku gospodarze wystąpią w swoim najmocniejszym składzie.

Typuję: 51:39 dla Orła Łódź.

Lokomotiv Daugavpils - PGE Marma Rzeszów

Ciekawy mecz, ale Lokomotiv stracił atut własnego toru. Dla niektórych zawodników PGE Marmy tor może być problemem, ale nie aż takim, by rzeszowianie nie odnieśli zwycięstwa. 

Typuję: 49:41 dla PGE Marmy Rzeszów.

Carbon Start Gniezno - Polonia Bydgoszcz

Zaryzykuję i postawię na Polonię Bydgoszcz. Wyżej w tabeli jest Start i do tej pory lepiej jechał. Wydaję mi się, że tę drużynę łapie jednak zadyszka. Z kolei Polonia jeździ nierówno i wiele będzie zależało od dyspozycji zawodników zagranicznych. Jeżeli Andersen i Hougaard będą w stanie dobrze zapunktować, to Polonia ma szanse na triumf. 

Typuję: 47:43 dla Polonii Bydgoszcz.

* - mecze zostały wytypowane przed godziną ich rozpoczęcia.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×