WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Liga Juniorów w nowym formacie

2 lipca na torze w Gdańsku zainaugurowane zostaną rozgrywki Ligi Juniorów. Zmagania młodzieżowców klubów z ENEA Ekstraligi będą w tym roku odbywać się według nowego formatu.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Po zmniejszeniu ENEA Ekstraligi do ośmiu drużyn władze ligi zdecydowały o wprowadzeniu nowego formatu Ligi Juniorów. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu nie będzie podziału na grupy, a zawody LJ rozgrywane będą na torach każdego z klubów najwyższej klasy rozgrywkowej. W każdym z turniejów pauzować będzie jedna z drużyn. Pierwsze zawody Ligi Juniorów rozegrane zostaną 2 lipca na torze w Gdańsku, a medale rozdane zostaną 20 sierpnia w Częstochowie.


Mistrzem Ligi Juniorów zostanie drużyna, która w ośmiu turniejach uzyska najwięcej punktów meczowych. Zwycięzca zawodów do końcowej klasyfikacji otrzymuje 6 punktów, druga drużyna zainkasuje 5 "oczek" itd. W przypadku równej liczby "dużych" punktów decydować będzie suma punktów biegowych. Z kolei jeżeli dwie lub więcej drużyn ukończą zawody z taką samą sumą "małych" punktów, klasyfikuje się je na tych samych miejscach. Wówczas dzieli się równo pomiędzy drużynami sumę punktów meczowych za zajęte miejsca.

Nadal w rozgrywkach Ligi Juniorów obowiązywać będzie przepis o używaniu jednej tylnej opony, które powinny być oznaczone przed zawodami w obecności sędziego przez organizatora zawodów. W przypadku użycia nieoznaczonej opony zawodnik będzie wykluczony do końca zawodów, wszystkie punkty zdobyte przez niego anulowane, a ponadto będzie on podlegał karze dyscyplinarnej. Kary grożą również klubom za niestawienie się na zawodach. W przypadku trzykrotnej nieobecności drużyna zostanie wykluczona z rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Terminarz Ligi Juniorów:

Tabela biegowa Ligi Juniorów:
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • You Dash 0
  a niech sobie jeżdżą, kto im zabroni? :)
  nadwrażliwość zębów U nas jest Krzyżanowski, Wolender (kontuzjowany zdaje się), Przywieczerski, Gołos, Beyger,..., generalnie jest z czego złożyć drużynę 3+1 choćby nie wiem ilu się potłukło. A poza tym generalnie dawno już licencję powinni zdać Marcin Kościelski (skończył 16 lat w tym miesiącu, niestety klub obrał dla niego taką ścieżkę rozwoju, że ma walczyć o puchar świata w miniżużlu, a dopiero jak ten cykl się skończy, to zdać normalną licencję) i Igor Kopeć-Sobczyński (15 w tym miesiącu, zanosi się na to, że zostanie tak samo poprowadzony). A kto jeździ w MDMP i w LJ? Przedpełski, Fajfer, Ajtner-Gollob...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • nadwrażliwość zębów 0
  U nas jest Krzyżanowski, Wolender (kontuzjowany zdaje się), Przywieczerski, Gołos, Beyger,..., generalnie jest z czego złożyć drużynę 3+1 choćby nie wiem ilu się potłukło. A poza tym generalnie dawno już licencję powinni zdać Marcin Kościelski (skończył 16 lat w tym miesiącu, niestety klub obrał dla niego taką ścieżkę rozwoju, że ma walczyć o puchar świata w miniżużlu, a dopiero jak ten cykl się skończy, to zdać normalną licencję) i Igor Kopeć-Sobczyński (15 w tym miesiącu, zanosi się na to, że zostanie tak samo poprowadzony). A kto jeździ w MDMP i w LJ? Przedpełski, Fajfer, Ajtner-Gollob...
  You Dash Nasi też rok temu puścili Tobiasza, ten złamał rękę i tyle było z wygranych z Tarnowem i Gorzowem u siebie oraz z punktu bonusowego za Częstochowę... Ale mamy Smektałę, Kaczmarka, Piosickiego, Nowaka, a jeszcze Kubera ma zdawać na licencję chyba w lipcu, może wpadną na pomysł, żeby nie ryzykować podstawowych juniorów, ewentualnie puszczą Tobiasza z 2 razy, żeby nie stracił rytmu. Ogólnie 3 miejsca wolne w jednym z klubów Eliteserien, bo wyrzucili 3 zawodników, możliwe, że bracia, Damian lub Tobiasz tam złapie kontrakt. Ewentualny wyjazd podstawowych juniorów do Częstochowy lub ZG, na zwiady toru :)
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • You Dash 0
  Ale juniorów mają.
  bun Toruń obecnie ma problem żeby w ogóle skompletować 4 zawodników,a co tu dopiero mówić o rezerwowych.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×