Darcy Ward: Jestem młody, wciąż się uczę

Z dorobkiem 51 punktów, Darcy Ward w przejściowej klasyfikacji cyklu Grand Prix zajmuje aktualnie 6. pozycję. Do liderującego w tabeli Taia Woffindena, Australijczyk traci 12 oczek.

Dawid Borek
Dawid Borek

W ostatnim turnieju elitarnego cyklu, który został rozegrany na torze w Malilli, Darcy Ward spisał się poniżej oczekiwań. Australijczyk zdobył zaledwie sześć punktów i w zawodach uplasował się dopiero na 10. miejscu. - W Malilli byłem trochę rozkojarzony, zabrakło mi koncentracji. Taka postawa już się więcej nie powtórzy. To nie był mój dzień, ale takie rzeczy po prostu się zdarzają. Wciąż jestem młody i nadal się uczę. Nieco skomplikowałem swoją sytuację, zwłaszcza patrząc na to, jak jeździ teraz Tai Woffinden. Prezentuje się tak, jak na mistrza przystało. Bardzo trudno będzie odrobić 12 punktów straty, ale przed nami wciąż długa droga - skomentował "Darky" na łamach speedwaygp.com.

Celem dwukrotnego IMŚJ na kolejne zawody jest poprawa momentu startowego. - Przez jakiś czas dobrze wyjeżdżałem ze startu, ale potem straciłem koncentrację na tym elemencie. Jestem zdeterminowany, by powrócić do rutyny i znów dobrze startować. Chciałbym startować i dojeżdżać do pierwszego łuku tak, jak czynią to Tai Woffinden czy Greg Hancock - dodał Darcy Ward.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się w najbliższą sobotę. Tego dnia najlepszych żużlowców globu gościła będzie duńska Kopenhaga.

źródło: speedwaygp.com