KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

SEC w Gustrow oczami Jacka Gajewskiego

W niedzielę w Gustrow odbędzie się pierwsza runda tegorocznego cyklu SEC. Wyniki tych zawodów wytypował ekspert portalu SportoweFakty.pl Jacek Gajewski.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

- Podobnie jak wiele innych osób, też jestem zdania, że te zawody mogą być ciekawe. Wierzę, że to będzie ciekawa inauguracja i generalnie liczę, że pod względem sportowym w tegorocznej edycji SEC nie zabraknie wielkich emocji. Jeśli chodzi natomiast o Gustrow, to faworytów widzę przynajmniej kilku - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Jacek Gajewski.


Nasz ekspert w czołówce widzi przede wszystkim zawodników, którzy w ostatnim czasie znajdują się w wysokiej formie. Nie wyklucza również niespodzianek. Taką w jego ocenie może być dobra postawa Kenniego Larsena. - Wydaje mi się, że jest grupa żużlowców, którzy jadą dobrze i równo od początku sezonu. W tym gronie nie brakuje też jeźdźców, którzy nie mieli okazji, by zaprezentować się w imprezach międzynarodowych, bo skupiali się na rozgrywkach ligowych. Mam na myśli przede wszystkim Vaculika, Kołodzieja i Sajfutdinowa. Jestem również bardzo ciekaw występu Kenniego Larsena. Grono zawodników, którzy jadą dobrze, jest jednak znacznie szersze - przekonuje Gajewski.

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to największe szanse w ocenie Jacka Gajewskiego ma Janusz Kołodziej. - Prezentuje równą formę i dla niego to z pewnością ważny start w kontekście tegorocznego DPŚ. Spotka się dziś z czołówką i zobaczymy, jak zaprezentuje się na jej tle. To może dać podpowiedź trenerowi Cieślakowi na temat tego żużlowca i innych naszych reprezentantów. Z pewnością nie będzie decydować jeden występ, ale te zawody mogą coś naszemu szkoleniowcowi ułatwić - uważa Gajewski. - Co do pozostałych zawodników, to trudno powiedzieć, jak pojedzie Adrian Miedziński. Jego jazda w tym roku jest "szarpana". Być może jednak te zawody będą przebiegać dla niego szczęśliwie. Dla Dudka cały ten cykl to nowe doświadczenie, które pozwoli sprawdzić, jak jego w miarę dobre występy w lidze przekładają się na zawody międzynarodowe. Jest jeszcze Gollob, który zapowiada, że mistrzostwa Europy mogą być dla niego przełomem. Jak na razie jego jazda nie wygląda ciekawie. Tomek jedzie poniżej oczekiwań swoich i kibiców i zobaczymy, czy nastąpi przełom, który doda mu pewności siebie na dalszą część sezonu - dodaje na zakończenie Gajewski.

Kolejność SEC w Gustrow według Jacka Gajewskiego:

1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Martin Vaculik
4. Kenni Larsen
...
6. Patryk Dudek
7. Adrian Miedziński
10. Tomasz Gollob 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×