KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Peter Kildemand w DPŚ? "W Danii mamy wielu dobrych żużlowców"

Peter Kildemand w ostatnich tygodniach znajduje się w wyśmienitej formie i wydaje się być murowanym kandydatem do reprezentacji Danii na DPŚ. 25-latek ze spokojem ocenia swoje szanse.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik

Czwarte miejsce w finale Grand Prix w Kopenhadze, gdzie zdobył 15 punktów oraz druga lokata w I rundzie SEC w Gustrow są najlepszym dowodem na to, że Peter Kildemand w sezonie 2014 jest w życiowej formie, która stale rośnie. - Wszystko układa się znakomicie, ale nie zamierzam na tym poprzestać. Jeżdżę coraz lepiej i wiem, że stać mnie na jeszcze więcej. Trafiłem w tym roku ze wszystkim. Jestem w formie, sprzęt spisuje się bez zarzutu. Żużel sprawia mi ogromną radość. Jeżdżę na luzie, a wyniki samego mnie zaskakują - nie kryje sympatyczny Duńczyk.


Naturalne wydaje się więc powołanie Kildemanda do ścisłej kadry Duńczyków na Drużynowy Puchar Świata. - Pewnie, że jest to moje marzenie, ale w Danii mamy wiele dobrych żużlowców i wcale nie będzie to takie oczywiste, że znajdę się w reprezentacji. Mam jednak nadzieję, że wyniki z ostatnich tygodni zostaną dostrzeżone przez naszego menedżera i będę bronił narodowych barw w DPŚ - wierzy Kildemand.

W czym tkwi tajemnica sukcesów Duńczyka, który przecież w wieku juniorskim niewiele osiągnął, a jeszcze do niedawna jeździł w niższych ligach w Polsce.  - Praca, praca i jeszcze raz praca. Naprawdę zimą wylałem sporo potu i dużo pracowałem przy sprzęcie, by znaleźć się w tym punkcie, w którym jestem obecnie - przyznaje 25-latek.

Peter Kildemand przeżywa obecnie najlepsze dni w swojej karierze. A to pewnie dopiero początek sukcesów Peter Kildemand przeżywa obecnie najlepsze dni w swojej karierze. A to pewnie dopiero początek sukcesów
Rywalizacja polsko - duńska będzie z pewnością elektryzować kibiców w obu krajach przy okazji Drużynowego Pucharu Świata. Jej przedsmak mieliśmy już w SBPC, a ostatnio także w wielkim finale SEC w Gustrow, gdzie Nicki Pedersen i Peter Kildemand wygrali z Januszem Kołodziejem i Tomaszem Gollobem. - Czy to dobry prognostyk przed finałem DPŚ? To się dopiero okaże - śmieje się Kildemand. - To, że akurat przyjechaliśmy w tych zawodach przed Polakami jeszcze nic nie znaczy. Finał DPŚ rozegrany zostanie na zupełnie innym torze. To będzie inny dzień i inne zawody. O sukcesie zadecyduje dyspozycja dnia - uważa Kildemand.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Peter Kildemand znajdzie się w reprezentacji Danii na DPŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (37)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×