Przed finałem DPŚ: Reprezentacja Polski

W sobotę na torze w Bydgoszczy rozegrany zostanie finał Drużynowego Pucharu Świata. Jednym z uczestników tych zawodów jest reprezentacja Polski.

Łukasz Witczyk
Reprezentacja Polski to najbardziej utytułowany zespół w erze Drużynowego Pucharu Świata. Polska Husaria aż sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium żużlowego mundialu i jest jedyną drużyną, która triumfowała w tych zawodach przez trzy lata z rzędu. Polacy w trzynastu edycjach DPŚ zdobyli osiem medali. Oprócz sześciu złotych krążków biało-czerwoni wywalczyli dwa srebrne. W łącznej klasyfikacji DMŚ i DPŚ reprezentacja Polski ustępuje tylko Duńczykom.
Zgodnie z obowiązującym regulaminem Polska jako gospodarz turnieju finałowego była w nim rozstawiona. Biało-czerwoni bronić będą mistrzowskiego tytułu, który rok temu wywalczyli na torze w Pradze. Trener Marek Cieślak tym razem postawił na doświadczenie i do startu w Drużynowym Pucharu Świata powołał Piotra Protasiewicza, Jarosława Hampela, Krzysztofa Kasprzaka i Janusza Kołodzieja. Czy reprezentacja Polski zrealizuje cel i zdobędzie siódmy złoty medal w Drużynowym Pucharze Świata? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotni wieczór.Sprzedaż biletów na finał DPŚ odbywa się za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl oraz w kasie klubowej bydgoskiej Polonii. Organizatorzy chcąc ułatwić zakup biletów podjęli decyzję o wydłużeniu czasu pracy kas biletowych. W najbliższych dniach będą one czynne: - w sobotę (2 sierpnia) - od godziny 11:00 do 19:00 - kasy stadionu (ul. Sportowa)