Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ostrovia wierzy, że ma wielki talent. Norbert Krakowiak nadzieją działaczy

Norbert Krakowiak zdał egzamin na licencję żużlową. Zawodnik ma już podpisany kontrakt w Ostrowie, gdzie wiąża z nim duże nadzieje. - Takiego talentu dawno nie mieliśmy - mówi Mirosław Wodniczak.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Norbert Krakowiak do egzaminu na licencję żużlową przystąpił na torze w Częstochowie. Stresu było sporo, ale wszystko zakończyło się pozytywnie. - Było bardzo ciężko. Początkowo wszystko przebiegało bezproblemowo. Podczas dwóch wyjazdów treningowych pasowało nam idealnie. Byliśmy świetnie spasowani. Na wyjściu z ostatniego łuku był jednak defekt. Straciliśmy silnik, ale była powtórka i wszystko zakończyło się pozytywnie. To nas bardzo cieszy - relacjonuje przebieg egzaminu ojciec młodego żużlowca Robert Krakowiak.


Z pomyślnego przebiegu egzaminu bardzo zadowoleni są działacze MDM Komputery ŻKS Ostrovii. W klubie wierzą, że Krakowiak ma duży talent i chcą na niego mocno postawić. - To jest talent, jakiego w Ostrowie dawno nie było. Od najmłodszych lat ten chłopak pokazywał, że wie, o co chodzi w żużlu. On naprawdę świetnie rokuje. Od czasu Sebastiana Brucheisera i Marcina Liberskiego nie mówiliśmy w Ostrowie o chłopaku, który ma taki talent. Teraz jest inaczej. Kariera tego chłopaka może potoczyć się zupełnie inaczej i ja mam wielką nadzieję, że tak będzie. To może być jeden z lepszych młodzieżowców w Polsce - przekonuje prezes Mirosław Wodniczak.  

Teraz dla zawodnika najważniejsza jest jak największa liczba startów. Ostrowianie liczą, że Krakowiak w lidze zadebiutuje już w przyszłym roku. - Kontrakt mamy podpisany w Ostrowie. Musimy dograć ostatnie formalności z prezesami Wodniczakiem i Wargą i jak najwięcej "śmigać". Młody ma 15 lat i wszystko przed nami. Nie mamy jednak wątpliwości, że Ostrów to dla nas bardzo dobre miejsce. Lepiej nie mogliśmy trafić. Prezes Wodniczak nas wypatrzył, kiedy jeszcze nie sprawował tej funkcji. Zaczęliśmy od Łańcuchów Herbowych. Startowaliśmy w pokazówkach między biegami w trzech turniejach. Podczas prezentacji drużyny w ubiegłym roku podpisaliśmy kontrakt i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z klubem - wyjaśnił ojciec żużlowca. - Teraz musi zbierać doświadczenia w młodzieżówkach. Podpisaliśmy kontrakt i Norbert od sierpnia przyszłego roku będzie mógł startować w lidze. Teraz jest na to za młody, ale wtedy jest już to możliwe. W Ostrowie znaleźli się już nawet sponsorzy, którzy chcą mu pomóc w rozwoju - zakończył prezes Mirosław Wodniczak.

Czy Ostrovia powinna zdecydowanie postawić na Norberta Krakowiaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (20):

Zobacz więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×