Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nadzieje Nice PLŻ w walce o Nice Cup

Dwie najbliższe kolejki w Nice Polskiej Lidze Żużlowej zadecydują o tym, które drużyny będą biły się o awans do Enea Ekstraligi, a którym przyjdzie rywalizować jedynie o utrzymanie.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Aby nieco ochłonąć od ligowych emocji, sponsor tytularny ligi firma Nice Polska zaprasza na cykl przeznaczony dla najmłodszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Nice Cup 2014. Pierwsze zawody, które będą jednocześnie III Memoriałem Władysława Pietrzaka, już w najbliższą środę (13 sierpnia) w Lublinie.


Cykl zawodów dla najmłodszych zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej ma na celu wsparcie procesu szkolenia w tej klasie rozgrywkowej. Każdy z polskich klubów miał prawo zgłosić do zawodów dwóch zawodników. W zawodach mogą brać udział krajowi zawodnicy do 21 lat, zawodnicy młodzieżowi występujący w Nice PLŻ jako goście oraz ewentualnie zawodnicy do 23-ego roku życia. W przypadku pojawienia się wakatów możliwy jest udział zawodników z innych klas rozgrywkowych. Turnieje mają mieć typowo szkoleniowy charakter.

- Mamy nadzieję, że wszystkie kluby wystawią do rywalizacji swoich zawodników. Cykl turniejów młodzieżowych to nasz kolejny projekt w ramach aktywnego sponsoringu Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W ten sposób chcemy dać szansę rozjeżdżenia się młodym zawodnikom, często świeżo po licencji na różnych torach. Młody zawodnik zawsze szuka częstszej okazji do startów. Być może dzięki tym turniejom trenerom poszczególnych drużyn uda się wyłowić prawdziwe perełki - mówi Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska.

W ramach cyklu odbędą się trzy turnieje, po których zliczone zostaną punkty zdobyte w poszczególnych rundach. Dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrody rzeczowe. Promotorem zawodów jest sponsor tytularny ligi, firma Nice we współpracy z Główną Komisją Sportu Żużlowego.

Zawody pierwszej rundy Nice Cup odbędą się w najbliższa środę w Lublinie. Początek zawodów, które będą jednocześnie III Memoriałem Władysława Pietrzaka - znakomitego działacza oraz sędziego, człowieka uznawanego za twórcę regulaminu współczesnego sportu żużlowego, a także Powstańca Warszawskiego, o godzinie 17:30.

Kolejne dwie rundy odbędą się we wrześniu na torach w Bydgoszczy oraz Toruniu. Start na MotoArenie ma być również nagrodą dla większości z zawodników, którzy nie mieli okazji jeszcze startować na tym obiekcie.

Podoba ci się pomysł organizowania turniejów Nice Cup?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×