Gała wygrał turniej, Trzensiok rundę - relacja z III turnieju Nice Cup w Toruniu

Wtorkowe zawody na Motoarenie wygrał Mike Trzensiok, który jako jedyny tego dnia pokonał Adriana Gałę. Gnieźnianin zwyciężył w klasyfikacji generalnej pierwszej edycji turnieju Nice Cup.

Jacek Hafka
Jacek Hafka
Reprezentant Carbon Startu Gniezno okazał się najrówniej jeżdżącym zawodnikiem podczas cyklu Nice Cup 2014. W trzech odsłonach zdobył łącznie 42 punkty, rozkręcając się z turnieju na turniej. Zdobył najpierw 9 punktów w Lublinie, później 16 (zwycięstwo) w Bydgoszczy oraz 17, lecz drugie miejsce w Toruniu. Na Motoarenie imponował szybką i dynamiczną jazdą. Co warte podkreślenia, tylko raz zaznał goryczy porażki, w biegu finałowym ulegając świetnemu w drugiej części zawodów, Mike'owi Trzensiokowi.
We wtorkowe popołudnie niezbyt liczna publiczność mogła zobaczyć kilka ciekawych mijanek. Tak było wówczas, gdy pod taśmą ustawiali się młodzi żużlowcy ŻKS ROW Rybnik - Robert Chmiel i Kamil Wieczorek, którzy po dobrym momencie startowym często tracili swoje pozycje na rzecz rywali. Ambitnej jazdy nie można było odmówić Karolowi Jóźwikowi notorycznie przegrywającemu starty oraz zawodnikowi PGE Marmy Rzeszów Krystianowi Rempale. Ten ostatni w 15. wyścigu odważnym atakiem pod bandą minął dwóch przeciwników.

Niestety nie obyło się bez upadków. Po najgroźniejszym z nich udział w imprezie skończył Patryk Rydlewski, który w 8. biegu na wejściu w pierwszy łuk nie opanował motocykla, przewrócił się, a w niego wjechał Dawid Krzyżanowski. Na szczęście obaj o własnych siłach wrócili do parkingu. Po dwóch wywrotkach z udziału w III rundzie Nice Cup wycofał się, zajmujący przed zawodami wysokie 3. miejsce, Oskar Bober.

Toruńska publiczność mogła być zadowolona z występu żużlowców miejscowego Unibaksu. Najwięcej "oczek" zgromadził wspomniany Krzyżanowki, a szczególnie dobry środek zawodów miał Paweł Wolender. Z siedmioma punktami, choć pechowo zawody zakończył Oskar Ajtner-Gollob. W 15. biegu, jadąc na drugiej pozycji, zdefektował mu motocykl, zaś w swoim ostatnim starcie, na końcowych metrach, został wykluczony. Atakujący go Grzegorz Bassara podjechał torunianinowi pod łokieć, ten się nieco wystraszył i położył swój motor. Młody Tomasz Beyger zaliczył z kolei jedne z pierwszych poważnych zawodów w swej krótkiej karierze.

Trzeba przyznać, że pomysł zorganizowania 3-turniejowego cyklu, sponsorowanego przez firmę Nice, a przeznaczonego dla najmłodszych zawodników, wypadł nader obiecująco. Oby w kolejnym roku młodzi żużlowcy także mieli okazje zdobywać kolejne doświadczenia w podobnych zawodach.