Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zespoły na SPCG w Grudziądzu skompletowane. Holta ostatnim uczestnikiem

Organizatorzy SPCG w Grudziądzu skompletowali już w całości obsadę turnieju i podzielili zawodników na cztery drużyny. Ostatnim żużlowcem, który dołączył do stawki jest Rune Holta.
Kamil Tecław
Kamil Tecław

W ostatnich dniach poznaliśmy zestawienia trzech zespołów, które pokażą się 25 października przed grudziądzką publicznością. Czwarty team, czyli Drużyna Czerwona sponsorowany będzie przez firmę Ocetix.


Podobnie jak w ekipach Delta Trade i Pogan Racing, tak i w tej drużynie kapitanem będzie reprezentant GKM-u Grudziądz. Mianowano nim Daniela Jeleniewskiego. Pochodzącego z Lublina zawodnika wspierał będzie Robert Miśkowiak, który jest mocno rozpatrywany przez grudziądzki klub w kontekście startów w sezonie 2015. Jedynym juniorem w tym zespole będzie Patryk Dolny.

Jedyną niewiadomą dla kibiców było brakujące nazwisko żużlowca, które miało zostać przedstawione razem z ostatnią drużyną. Ostatecznie wybór padł na zawodnika, który swoją przygodę w polskiej lidze rozpoczynał właśnie w grudziądzkim zespole. Mowa o Drużynowym Mistrzu Świata, Indywidualnym Mistrzu Polski, byłym uczestniku cyklu Grand Prix. Obsadę turnieju SPCG zamyka Rune Holta.

Początkowo w Grudziądzu miał się zjawić Grzegorz Walasek. Wychowanek Falubazu Zielona Góra przyspieszył jednak swój wyjazd na wakacje i ostatecznie w mieście nad Wisłą ujrzymy Norwega z polskim paszportem. Możliwe jest także, że dojdzie do zmiany w szeregach Drużyny City Parking Group. Spowodowane jest to poważnym wypadkiem Andrieja Karpowa w finale Mistrzostw Europy Par w czeskim Divisovie.

W grudziądzkiej imprezie wystąpią nie tylko zawodnicy z Polski, lecz także obcokrajowcy. Organizatorzy są przekonani, że przygotowana obsada dostarczy kibicom zebranym na trybunach wielu emocji i solidnej dawki adrenaliny w zawodach organizowanych z okazji 90-lecia istnienia sportu motorowego w Grudziądzu. Turniej SPCG zakończy tym samym sezon żużlowy w pomorskim mieście.

Składy drużyn na turniej Speedway President Cup Grudziądz:

Drużyna Ocetix - kaski czerwone:
1. Daniel Jeleniewski (c)
2. Robert Miśkowiak
3. Rune Holta
4. Patryk Dolny

Drużyna City Parking Group - kaski niebieskie:
5. Krzysztof Buczkowski (c)
6. Andriej Karpow
7. Mikkel Bech
8. Szymon Woźniak

Drużyna Pogan Racing - kaski białe:
9. Sebastian Ułamek (c)
10. Mariusz Puszakowski
11. Rohan Tungate
12. Krystian Pieszczek

Drużyna Delta Trade - kaski żółte:
13. Rafał Okoniewski (c)
14. Norbert Kościuch
15. Andriej Lebedev
16. Marcin Nowak

Kto zwycięży w Speedway President Cup Grudziądz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×