Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ranking sędziów: Leszek Demski najlepszym arbitrem w sezonie 2014

Po zakończeniu rozgrywek we wszystkich polskich ligach żużlowych najlepszym sędzią minionego sezonu został Leszek Demski. Wyboru przez ostatnie miesiące dokonywali czytelnicy portalu SportoweFakty.pl.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Przed inauguracją sezonu żużlowego portal SportoweFakty.pl wprowadził kilka innowacji dla czytelników. Jedną z nich była możliwość oceny sędziego danego meczu. Na podstawie głosów naszych czytelników stworzyliśmy specjalny ranking sędziów żużlowych, który traktowany powinien być jako forma zabawy. Dzięki temu, wraz z pomocą internautów, wyłoniliśmy najlepszego arbitra 2014 roku.


Po obliczeniu średniej not ze wszystkich sędziowanych spotkań najlepszym arbitrem minionego sezonu został Leszek Demski. Prowadził on aż czternaście spotkań, a średnia not otrzymanych od czytelników wyniosła 3,70. Demski rzutem na taśmę wyprzedził Pawła Słupskiego (3,67), który długo utrzymywał się na prowadzeniu w naszym rankingu. Warto jednak dodać, że Słupski w trakcie tego sezonu sędziował zaledwie cztery mecze ligowe. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Jerzy Najwer - nota 3,64. 

Oprócz Leszka Demskiego w czternastu spotkaniach rozjemcami byli Jerzy Najwer, Maciej Spychała i Wojciech Grodzki. Trzynaście meczów sędziował Piotr Nowak, a dwanaście razy na wieżyczce sędziowskiej zasiadali Piotr Lis i Artur Kuśmierz. Najrzadziej ligowe mecze prowadzili Michał Stec (trzy), Paweł Słupski (cztery) oraz Zdzisław Fyda, którego GKSŻ nominowała na arbitra do pięciu spotkań. Ligowe pojedynki w minionym sezonie sędziowało szesnastu rozjemców.

W trakcie sezonu najwyższą notę otrzymał Leszek Demski (4,25). Na początku sezonu wysoko oceniana była praca Tomasza Proszowskiego (noty 4,08 i 4,13). Ocenę wynoszącą co najmniej 4 punkty od naszych czytelników otrzymali również Piotr Lis, Ryszard Bryła i Krzysztof Meyze. Z kolei najniżej oceniony został Piotr Lis - 1,60. Noty poniżej 3 punktów otrzymywali również Krzysztof Meyze, Ryszard Bryła, Grzegorz Sokołowski, Tomasz Proszowski, Piotr Nowak, Wojciech Grodzki, Remigiusz Substyk, Artur Kuśmierz i Marek Wojaczek.

Klasyfikacja generalna rankingu sędziów:

M Sędzia Średnia not Mecze
1 Leszek Demski 3,70 14
2 Paweł Słupski 3,67 4
3 Jerzy Najwer 3,64 14
4 Krzysztof Meyze 3,63 10
5 Ryszard Bryła 3,62 10
6 Grzegorz Sokołowski 3,59 8
7 Michał Stec 3,55 3
8 Maciej Spychała 3,53 14
9 Tomasz Proszowski 3,50 9
10 Piotr Nowak 3,46 13
11 Wojciech Grodzki 3,38 14
12 Zdzisław Fyda 3,35 5
13 Remigiusz Substyk 3,31 9
14 Piotr Lis 3,30 12
15 Artur Kuśmierz 3,20 12
16 Marek Wojaczek 3,00 9

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • Penhal Zgłoś komentarz
  Oj jeden międzynarodowy 11 drugi na ostatnim miejscu.W kraju nie potrafią sędziować a zagranicę ich wysyłamy ? Zawsze było że najlepsze szło na EXPORT.Miejsce Lisa mnie nie dziwi Dodam
  Czytaj całość
  jeszcze ranking nie kłamie.
  • Speedway Koneser Zgłoś komentarz
   Do każdego sędziego można się przyczepić jeśli się dobrze poszuka. Każdy sędzia który powtarza biegi w których ktoś się wstrzelił powinien płacić surowe kary, tak samo ten który
   Czytaj całość
   wyklucza wyprzedzającego kosztem wyprzedzanego który się obala, powinien spadać na koniec kolejki do sędziowania. Wojaczek to nie powinien tu być bo już od dawna nie powienien sędziować. Demski spodobał mi się podczas finału kiedy Musielak odepchnął barkiem po męsku Zmarzlika a tamten się wywrócił mając mnóstwo miejsca do bandy. Większość miękkich faj by powtórzyła w czterech.
   • ostry.pp Zgłoś komentarz
    Brawo panie sędzio! oby w przyszłym roku też na pierwszym miejscu!
    • CT Zgłoś komentarz
     Bardzo podoba mi się OSTATNIA TRÓJKA :]
     • maks pierwszy Zgłoś komentarz
      Kto ocenia i w jaki sposob,to nieporozumienie,Dembski,Wojaczek,Grocki,to jakies nieporozumienie.
      • gsdgsfdg Zgłoś komentarz
       Brawo sasiad za pierwsze miejsce !! ;)
       • Regres Zgłoś komentarz
        Wojaczek juz dawno powinien być bileterem a nie sędzią
        • Hockley Zgłoś komentarz
         Liczy nie kłamią, Wojaczek i Lis nawet w takim rankingu na dnie.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×