KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

SBPC i SEC w Toruniu w sezonie 2015!

Speedway Best Pairs Cup oraz Speedway European Championships, dwa cykle rozgrywek żużlowych organizowanych przez firmę One Sport, zainaugurowane zostaną w sezonie 2015 na toruńskiej MotoArenie.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Rywalizacja najlepszych żużlowych par z 7 krajów to już tradycja, jeśli chodzi o Toruń. Pierwsze zawody odbyły się w 2013 roku i były tylko wstępem do rozbudowanej, 3-turniejowej formuły, jaką kibice mieli okazję oglądać w zeszłym sezonie. Pierwsza runda SBPC 2015, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się 28 marca. Będzie to oficjalna inauguracja rozgrywek żużlowych w kalendarzu międzynarodowym.

Organizatorzy Speedway European Championships, One Sport ogłosili oficjalnie także lokalizację pierwszej rundy SEC w 2015 roku. Najlepsi żużlowcy Europy rozpoczną rywalizację o mistrzowski tytuł również na toruńskiej MotoArenie. Zawody odbędą się 20 czerwca.

- Po raz pierwszy MotoArena, najnowocześniejszy stadion żużlowy, gościć będzie najlepszych żużlowców Starego Kontynentu. Przez ostatnie dwa lata mogliśmy oglądać w Toruniu najlepsze żużlowe pary świata, a całość transmitowana była do 71 krajów świata za pośrednictwem telewizji Eurosport. Oglądając te zawody przekonaliśmy się, że warto byłoby zorganizować w Toruniu także SEC. Wielkie sportowe wydarzenia to wspaniała promocja dla naszego miasta, atrakcja dla mieszkańców oraz turystów, stąd decyzja o rozszerzeniu współpracy z toruńską firmą One Sport - powiedział Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.

- Od początku naszej pracy nad projektami SBPC i SEC współpracujemy z toruńskim magistratem i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak ta współpraca przebiega. Toruński obiekt jest fantastycznym miejscem do organizacji zawodów żużlowych i wizytówką naszego miasta na świecie, wobec czego wszystkie nasze plany i założenia na bieżąco prezentowaliśmy przedstawicielom miasta, którzy odbierali je z dużym zainteresowaniem i uwagą. Do porozumienia doszliśmy już jakiś czas temu, jedyny znak zapytania stał przy datach wydarzeń - dziś możemy już je ujawnić i oficjalnie potwierdzić. O szczegółach dotyczących Speedway Best Pairs Cup poinformujemy 12 grudnia, podczas specjalnej konferencji prasowej w Toruniu, w której udział wezmą także zawodnicy oraz przedstawiciele zagranicznych miast-gospodarzy. Wówczas zamierzamy także uruchomić sprzedaż biletów na trzy imprezy cyklu - podsumowali przedstawiciele One Sport, Karol Lejman i Jan Konikiewicz.

Oglądaj TAURON SEC tylko w TVP Sport

Czy organizacja SBPC i SEC na toruńskiej Motoarenie w sezonie 2015 to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (101)
Zobacz więcej komentarzy (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×