Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ruszyły prace na Golęcinie. Powrót żużla coraz bliżej

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace na stadionie w Poznaniu. Zgodnie z aktualnymi założeniami, pierwszy etap renowacji żużlowego obiektu zakończy się w kwietniu 2015 roku.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W związku z poparciem mieszkańców i pieniędzmi z Budżetu Obywatelskiego, nic nie stanie już na przeszkodzie tego, by żużel wrócił do na Golęcin. Wiele wskazuje na to, że PSŻ Poznań zgłosi w 2016 roku swoją drużynę do startów w najniższej klasie rozgrywek. Obecnie na stadionie trwa pierwszy etap renowacji, polegający m.in. na wyposażeniu obiektu w odpowiednią infrastrukturę. Demontowane są także stare słupy oświetleniowe.


- Prace w najbliższych tygodniach są uzależnione od pogody. Niewielkie mrozy nie są problemem, tylko śnieg. Wszystko zostanie rozplanowane w ten sposób, by jak najwięcej udało się zrobić jeszcze przed świętami. Podstawową sprawą są teraz prace drenarskie i te związane z instalacjami nawadniającymi - wyjaśnił prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński w rozmowie z naszym portalem.
Tak wyglądają obecnie prace na golęcińskim stadionie (autor: Arkadiusz Ładziński) Tak wyglądają obecnie prace na golęcińskim stadionie (autor: Arkadiusz Ładziński)
Do kwietnia przyszłego roku gotowe będą bandy i tor żużlowy. Zasiana zostanie także trawa, by na obiekcie mogły odbywać się mecze futbolu amerykańskiego. Dopiero drugi etap prac zakładać będzie renowację trybun. - Wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania zawodów żużlowych będzie przygotowane już w pierwszym etapie prac na stadionie. Mam tu na myśli tor, bandy, maszynę startową, światła wykluczeń czy pulpit kierowniczy. W przyszłym roku będą realizowane kolejne przedsięwzięcia, na które mają składać się zarówno trybuny, jak i nowe oświetlenie - dodał Ładziński.

Renowacja golęcińskiego stadionu odbywa się z pieniędzy uzyskanych przez "Sportowy Golaj" z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt, który zajął w tym roku drugie miejsce w głosowaniu mieszkańców zdobył 3,9 mln złotych. W ubiegłym roku otrzymał natomiast jeszcze większą kwotę - 5,8 mln złotych.

Czy PSŻ Poznań zdąży z pracami do kwietnia 2015 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (21):

Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×