Brytyjczyk James Sarjeant najlepszy w Indywidualnych Mistrzostwach Nowej Zelandii

W rozegranych w Christchurch Indywidualnych Mistrzostwach Nowej Zelandii miejsca na podium nie wywalczył żaden zawodnik znany z wcześniejszych występów w Grand Prix.
Jacek Cholewiński

Spędzający zimę w Nowej Zelandii Brytyjczyk James Sarjeant zwyciężył w rozegranych w sobotę na torze w Moore Speedway Park Indywidualnych Mistrzostwach Nowej Zelandii. Kolejne miejsca na podium zajęli Hayden Sims i Dale Finch.

Zawody rozegrano według ciekawego systemu. Z dwunastobiegowej rundy zasadniczej awans do finałowych rozstrzygnięć uzyskiwało sześciu zawodników. Pozostali żużlowcy rozstawieni zostali do dwóch biegów barażowych, z których jedynie zwycięzcy otrzymywali miejsce w półfinałach. W nich pecha zanotowali faworyzowani, znani z występów w nowozelandzkich rundach Grand Prix Jason Bunyan i Grant Tregoning.