Oliver Allen i Claus Vissing nowymi Lwami

Pierwsze informacje na temat kontraktów we Włókniarzu mieliśmy poznać na początku tygodnia. Częstochowianie postanowili jednak nie czekać i przekazali personalia dwóch zawodników, których pozyskali.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W sezonie w roku 2015 w drużynie Włókniarza Częstochowa startować będą Oliver Allen oraz Claus Vissing. Brytyjczyk w minionych rozgrywkach w Polsce zdobywał punkty dla Speedway Wandy Instal Kraków. Jak sam przekonywał, z powodów osobistych wystartował tylko w pięciu spotkaniach krakowskiej ekipy i nie został sklasyfikowany pod względem średniej. Warto jednak dodać, że w meczach, w których pojechał, był czołowym zawodnikiem - jego średnia biegowa wyniosła 2,100.
Claus Vissing z kolei w roku 2014 bronił barw KSM-u Krosno. Duńczyk był liderem Wilków i jednym z najlepszych zawodników w całej PLŻ 2. W 8 meczach wykręcił średnią 2,171, co pozwoliło sklasyfikować go na 5. pozycji w statystyce najskuteczniejszych żużlowców drugiej ligi.

Zarówno Allen, jak i Vissing związali się z Włókniarzem rocznymi kontraktami. Jak udało nam się dowiedzieć, to nie koniec nowych postaci w częstochowskiej drużynie. Wkrótce mamy poznać kolejne nabytki Lwów. Rosną notowania Nikolaja Buska Jakobsena, natomiast nieoficjalnie biało-zieloni mieli ostatecznie zrezygnować z usług Petera Karlssona.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×