WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

FIM nominowała finalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów

Z opublikowanej listy wynika, że oprócz kryterium sportowego, działacze kierowali się też zabezpieczeniem interesów organizatorów poszczególnych finałów.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Wobec odwołania turnieju Challenge w Sankt Johann im Pongau, działacze FIM dokonali administracyjnego wyboru i ogłosili listę zawodników nominowanych do udziału w finałowych turniejach Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów.

Oprócz listy finalistów określono także nazwiska sześciu jeźdźców, którzy pełnić będą rolę rezerwowych cyklu Grand Prix. Pierwszym oczekującym został Czech Antonin Klatovsky.


Z analizy listy startowej wynika, że znalazły się na niej nazwiska czołowej dziesiątki minionego sezonu (z wyłączeniem tragicznie zmarłego Grzegorza Knappa). Dalsze nominacje nie miały już charakteru związanego ściśle z kryterium sportowym, a raczej z aspektem geograficznym i zabezpieczeniem interesów federacji organizujących poszczególne finały.

Dla przykładu wspomniany Antonin Klatovsky musi zadowolić się rolą rezerwowego, podczas gdy nominowani do finałów Hans Weber i Mats Jarf zajęli niższe niż Czech miejsca w rundzie kwalifikacyjnej IMŚ rozegranej w Stromsund. Podobnie wygląda sprawa z Holendrem Rene Stellingwerfem, który otrzymał miejsce kosztem wyżej od niego klasyfikowanych Szwedów Daniela Hendersona czy Niklasa Svenssona.

Lista startowa:
1. Danił Iwanow (Rosja)
2. Dmitrij Kołtakow (Rosja)
3. Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
4. Igor Kononow (Rosja)
5. Stefan Svensson (Szwecja)
6. Jan Klatovsky (Czechy)
7. Gunther Bauer (Niemcy)
8. Stefan Pletschacher (Niemcy)
9. Per-Anders Lindstrom (Szwecja)
10. Franz Zorn (Austria)
11. Witalij Chomicewicz (Rosja)
12. Hans Weber (Niemcy)
13. Mats Jarf (Finlandia)
14. Rene Stellingwerf (Holandia)
15. Harald Simon (Austria)
---
16. dzika karta organizatora
---
17. rezerwa toru organizatora
18. rezerwa toru organizatora

Rezerwowi cyklu:
19. Antonin Klatovsky (Czechy)
20. Daniel Henderson (Szwecja)
21. Niklas Svensson (Szwecja)
22. Jimmy Olsen (Szwecja)
23. Ove Ledstrom (Szwecja)
24. Max Niedermaier (Niemcy)

Pierwsze dwa turnieje finałowe IMŚ odbędą się 31 stycznia i 1 lutego na lodowym stadionie "Zorkiy" w Krasnogorsku.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
fim-live.com

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jacek GKM 0
  Tutaj masz rację. Czesi nie mają typowego owalu na stadionie. Jeżdżą na torach robionych na stawach i jeziorach, a te nie chcą wcale zamarzać.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Maciula87 0
  No wyniki i wiek, przemawiają za Weberem...
  Wydaję Mi się że wszystko po układzie idzie... Niemcy organizują zawody(GP, DMŚ), a w zamian federacja daję miejsca w elicie...
  Dlatego też, nie starczyło miejsca dla drugiego Czecha...Może siłą przebicia u naszych południowych sąsiadów był by porządny tor z odpowiednią infrastrukturą (nie wiem, może taki posiadają?)...
  Jacek GKM Maciula, gdybym miał wybierać to zdecydowanie Weber! Po pierwsze jest o wiele młodszy, po drugie w ub.r. Weber zdobył 15 punktów dostając szansę występu tylko w turniejach w Assen, a Pletschacher uciułał 34 punkty przez cały cykl ośmiu turniejów. Poza tym Weber coś tam pokazał w RK w Stromsund, a ten drugi niczego nie pokazał, bo praktycznie w tym sezonie jeszcze nie jeździł. Dostrzegasz jakąś logikę w wyborze FIM?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jacek GKM 0
  Maciula, gdybym miał wybierać to zdecydowanie Weber! Po pierwsze jest o wiele młodszy, po drugie w ub.r. Weber zdobył 15 punktów dostając szansę występu tylko w turniejach w Assen, a Pletschacher uciułał 34 punkty przez cały cykl ośmiu turniejów. Poza tym Weber coś tam pokazał w RK w Stromsund, a ten drugi niczego nie pokazał, bo praktycznie w tym sezonie jeszcze nie jeździł. Dostrzegasz jakąś logikę w wyborze FIM?
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×